Zakończenie roku ministranckiego 2019/20

W dniu 25 czerwca, ministranci z dwóch bydgoskich wspólnot: parafialnej św. Marka oraz szkolnej Collegium Salesianum zakończyli swój kolejny rok formacji. Uroczystej Mszy Św., która rozpoczęła wspólne podsumowanie, przewodniczył ks. Artur Chejnowski. W wygłoszonej homilii  przypomniał on wszystkim obecnym ministrantom, aby swoje powołanie życiowe oraz te do służby liturgicznej budowali na mocnym i trwałym fundamencie, którym jest Chrystus.

Po zakończonej Eucharystii udaliśmy się na boisko przy małej szkole salezjańskiej, aby ciesząc się piękną pogodą rozegrać mecz piłkarski oraz posilić się smacznymi przysmakami z grilla.

Każdy ministrant otrzymał okolicznościowy upominek, który będzie przypomnieniem o przynależności do grona Liturgicznej Służby Ołtarza.

Cieszy fakt, że w zakończeniu roku formacyjnego wzięli również udział licznie przybyli rodzice oraz bliscy ministrantów.

Post Author: webmaster_cs