Nadszedł czas matur AD 2020!

8 czerwca 2020 r. to dla tegorocznych maturzystów data istotna, wręcz historyczna. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne tegoroczne matury zaczęły się ze znacznym opóźnieniem. Abiturienci zyskali nieco czasu na samodzielne powtórki, ale na pewno chcieli mieć egzamin już za sobą. Zanim rozpoczęło się ostre pisanie, spotkaliśmy się rano w kaplicy szkolnej na Mszy św. w intencji pomyślności podczas egzaminów. Następnie w holu Collegium Salesianum Ks. Dyrektor oraz Wychowawcy klas III A i III B wręczyli nagrody dla uczniów wyróżniających się. Z pierwszej klasy byli to: Wiktoria Woźny (prymus szkoły), Katarzyna Krauze, Karolina Gontarek, Zofia Kobus, Matylda Markowska, Zuzanna Cywińska, Adam Rozmarynowski i Szymon Różański. Z klasy III B wyróżniono: Dominika Pitułę, Olgę Raczyńską, Aleksandrę Kalisz, Grzegorza Bordewicza, Marię Świstek, Natalię Jagodzińską, Agnieszkę Wyrosławską oraz Marcina Kochańskiego. Ponadto Juliusz Kieroński, Wiktor Kortas i Michał Ignas otrzymali dyplomy i zaświadczenia laureatów Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Nadmienić należy, że był to rocznik, który wyjątkowo licznie uczestniczył w zmaganiach olimpijskich i konkursowych różnego szczebla. Dodajmy, że najczęściej były to starty pomyślne! Złota tarcza dla naszego Liceum jest na to pośrednim dowodem. Na koniec miłego spotkania wręczono pamiątkowe książki o ks. Bosko dla uczniów, którzy spędzili w Collegium 12-13 lat. Było to aż 19 z 33 w ogóle abiturientów!

Wychowawcom pozostało serdecznie podziękować Uczniom i ich Rodzicom za zaufanie, którym nas obdarzono i życzyć maturzystom pomyślności podczas egzaminów oraz w dalszej edukacji.

K. Wędzelewska i W. Jóźwiak