Zorganizowany wypoczynek dla młodzieży
10 Paź 2018

Wymiana polsko-niemiecka (Bydgoszcz-Aiterhofen)

Dzień 1
Około godziny 6:00 polska grupa dotarła do klasztoru w miejscowości Aiterhofen. Zostali tam bardzo mile powitani przez siostry zakonne i dyrektora szkoły znajdującej się w owej miejscowości. Uczniowie mieli okazję zwiedzić klasztor i udać się do pracowni haftu artystycznego znajdującej się na jego terenie. Następnie uczestnikom został przedstawiony plan wymiany. Później młodzież niemiecka i polska brała udział we wspólnej integracji i grze miejskiej.
Dzień 2
Następnego dnia uczestnicy wymiany udali się do szkoły, gdzie brali udział w lekcji plastyki, niemieckiego i muzyki. Po skończonych zajęciach młodzież udała się do ratusza. Zostali przyjęci przez burmistrza, który opowiedział im o mieście i regionie w jakim się znajdują. Kolejnym punktem programu była wizyta w fabryce BMW w Dingolfing, gdzie uczestnicy mieli okzaję zobaczyć jak wygląda proces produkcji samochodów. Wieczorem chętne osoby udały się na mecz hokeja miejscowej drużyny.
Dzień 3
W środę 10.03 obchodzone było święto nazwane Dniem Zjednoczenia Niemiec. Tego dnia uczestnicy mieli czas do własnej dyspozycji.
Dzień 4
Rano uczestnicy wspólnie przygotowywali informacje na temat najciekawszych zabytków Straubing. Następnie udali się do miejscowego zoo. Po przejeździe do Straubing spotklalli się z panią przewodnik, która pokazała im najbardziej godne uwagi budynki i pomniki w owym mieście. Wieczorem młodzież spotkała się w szkole na wspólnym grillu.
Dzień 5
Ostatniego dnia uczestnicy rozpoczęli dzień od zajęć szkolnych. Mieli również okazję pożegnać się ze społecznością szkolną. Następnie udali się do St. Englmar do Waldwipfelweg, gdzie mogli podziwiać cudowne górskie krajobrazy. Na koniec pojechali do pobliskiego parku linowego, gdzie mile spędzili wspólnie ostatnie chwile wymiany. O godzinie 21:45 wyjechali z Regensburga do Bydgoszczy.

Marta Jędrzejczyk

• Picasa
Przeczytaj poprzedni wpis:
Oddaliśmy hołd ofiarom Zbrodni Pomorskiej z 1939 r.

6 października 2018 r. w Toruniu miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – odsłonięcie monumentu upamiętniającego Zbrodnię Pomorską 1939 r.