Zorganizowany wypoczynek dla młodzieży
27 Paź 2019

Wycieczka kl. 3a do Poznania

Październikową porą klasa IIIa liceum wybrała się na swoją ostatnią wspólną wyprawę. Celem naszej wędrówki stało się serce Wielkopolski – Poznań. Spędziliśmy tam trzy pełne wrażeń dni, które zostaną na długo w naszej pamięci. Wszystkich oczarowały piękne kamieniczki poznańskiego Starego Miasta, smak rogali świętomarcińskich, a także znane w całej Polsce koziołki. Jednak przede wszystkim zależało nam na tym, by spędzić w swoim gronie jak najwięcej czasu i cieszyć się wspólnymi chwilami. Cieszyliśmy się wspólną grą w kręgle, seansem w kinie („Boże Ciało”, polecamy serdecznie!) oraz długimi wieczorami spędzonymi nad planszówkami. Część z nas wybrała się również do Term Maltańskich. Jednakże nie mogliśmy też odmówić sobie przyjemności obejrzenia kilku miejsc typowo turystycznych. Odwiedziliśmy Rogalowe Muzeum Poznania, gdzie poznaliśmy tajniki pieczenia tych przepysznych łakoci i dowiedzieliśmy się, czym jest korbol. Ponadto nie mogło zabraknąć gratki dla miłośników historii. Spędziliśmy długie godziny w Bramie Poznanie, gdzie obejrzeliśmy ekspozycję dotyczącą początków państwa polskiego, oraz zobaczyliśmy Ostrów Tumski.

Wycieczka, ostatnia niczym zajazd na Litwie, przyniosła nam wiele wrażeń, przeżyć oraz ciepłych wspomnień, które na długo zostaną z nami. Z pewnością nieraz będziemy wracać myślami do tych wspólnie spędzonych chwil.

Katarzyna KrauzeGaleria zdjęćSkomentuj

  • RSS
  • Facebook
  • Picasa
  • YouTube
Przeczytaj poprzedni wpis:
LOTS z wizytą w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy

18 października 2019 r. uczniowie LOTS mieli zaszczyt odwiedzić przepiękny, zabytkowy gmach Sądu Okręgowego w Bydgoszczy przy Wałach Jagiellońskich.

Zamknij