Zorganizowany wypoczynek dla młodzieży
21 Gru 2010

Wigilia pracowników Collegium Salesianum

Wigilię Świąt Narodzenia Pańskiego obchodziliśmy we wtorkowy wieczór 21 grudnia we wspólnocie pracowników CS.

Rodzinna atmosfera Świąt Bożego Narodzenia, którą przeżywamy w sposób szczególny w Wigilię wraz z najbliższymi w naszych domach, to czas na który czekamy przez cały rok. Jest to także punkt kulminacyjny przeżyć adwentowych wśród chrześcijan. Gromadzimy się przy odświętnie udekorowanym stole i przy choince, która jest symbolem Chrystusa jako „drzewa życia” poprzez swoją żywość i zieloność zachowaną w zimie.

Chcemy ten czas także przeżywać z ludźmi, których spotykamy każdego dnia w pracy, podejmując codzienne, często trudne zadania. Takie świąteczne chwile pozwalają spojrzeć inaczej na siebie i innych.

Pełną ciepła, życzliwości i radosnego kolędowania wigilię Świąt Narodzenia Pańskiego obchodziliśmy we wtorkowy wieczór 21 grudnia we wspólnocie pracowników Collegium Salesianum w Bydgoszczy.

Uroczystość zainaugurował Ksiądz Dyrektor Henryk Kaszycki, przypominając o wyjątkowym charakterze nadchodzących świąt, dziękując za współpracę i składając wszystkim z serca płynące życzenia.

Odczytane przez kapłana słowa Ewangelii według św. Łukasza po raz kolejny uświadomiły nam wydarzenia, które każdego roku są fundamentem naszego świętowania.
Po błogosławieństwie opłatka nastąpiło najważniejsze wydarzenie wigilijnego wieczoru – każdy wziął do ręki opłatek i, łamiąc się nim ze współpracownikami, składał świąteczne i noworoczne życzenia. Był to czas wypowiadania najpiękniejszych słów, jakie potrafimy dać innym, i jednocześnie źródło siły do dalszej, niełatwej pracy służącej wychowaniu młodzieży.

Następne chwile wigilijnego spotkania wypełnione były śpiewem kolęd, dzieleniem się upominkami i świątecznym posiłkiem.

Opr. Iwona Krzemińska

zobacz galerię zdjęć

Skomentuj

Brak komentarzy do “Wigilia pracowników Collegium Salesianum”

Pozostaw komentarz

  • RSS
  • Facebook
  • Picasa
  • YouTube
Przeczytaj poprzedni wpis:
Spotkanie opłatkowe Rady Rodziców

Spotkanie opłatkowe Rad Rodziców działających przy naszych trzech szkołach

Zamknij