Zorganizowany wypoczynek dla młodzieży
12 Kwi 2014

Udały się nam warsztaty z podstaw reportażu telewizyjnego!

Ostatni weekend był dla części z nas czasem intensywnie spędzonym na rozwijaniu swojej dziennikarskiej pasji. Okazją do tego były warsztaty zorganizowane przez pana Waldemara Zajączkowskiego w dniach 11. i 12. kwietnia.

Mieliśmy to szczęście uczyć się od najlepszych. Głównym prowadzącym naszych warsztatów był pan Maciej Grześkowiak, wieloletni dziennikarz TVP i producent relacji z wielu, bardzo ważnych wydarzeń w kraju.
Oprócz pana Macieja pierwszego dnia odwiedzili nas także pan Michał Adamski, reporter i redaktor TVP Bydgoszcz oraz pan Jarosław Kubisztal, który jest operatorem kamery również w bydgoskim oddziale TVP. Towarzyszyli nam oni podczas pierwszego dnia, który spędziliśmy chłonąc wiedzę teoretyczną na temat produkcji materiałów newsowych. Niezbędne informacje na ten temat zostały nam przekazywane w pigułce, ale i tak nie mogliśmy się oprzeć wrażeniu, że jest tego ogromna ilość.
W nagrodę, w przerwie wykładu, mieliśmy okazję wraz panem Waldkiem i panem Maciejem zjeść pyszną pizzę ufundowaną przez dyrektora CS księdza Henryka Kaszyckiego!

Drugi dzień był praktycznym sprawdzianem tego co zapamiętaliśmy z poprzedniego dnia. Czekało nas zadanie stworzenia prawdziwego, telewizyjnego newsa, własnymi siłami od początku do końca.
Tematem były niebezpieczne skrzyżowania w okolicy Targowiska Białego w Fordonie. Dokładnie na tym etapie, dołączył do nas pan Łukasz Okoński – specjalista ds. multimediów, który na co dzień pracuje w Urzędzie Miasta Bydgoszczy i odpowiada za internetowy wizerunek naszego miasta! Podzieleni na dwie grupy: gimnazjalną z panem Łukaszem Okońskim i licealną z panem Waldemarem Zajączkowskim, wyruszyliśmy, aby zdobyć materiał. Po półtorej godziny kręcenia zdjęć i pytania mieszkańców o zdanie wróciliśmy do szkoły, aby najpierw zjeść obiad, a później rozpocząć montaż. Podczas montażu radą służył nam kolejny z gości pan Tomasz Stelmach – montażysta z TVP Bydgoszcz.

Kiedy w końcu udało nam się stworzyć nasze dzieła, udaliśmy się do sali multimedialnej, aby wspólnie je obejrzeć. Po obejrzeniu i krótkim podsumowaniu pożegnaliśmy pana Macieja, który obiecał nam, że za miesiąc złożymy wizytę w bydgoskim oddziale TVP. Trzymamy go za słowo i już nie możemy się doczekać.

Paweł Zyglewski

Choć cały okres warsztatów był bardzo pożyteczny, największe moje zaciekawienie wywołały zajęcia związane z montażem i operowaniem kamery. Z niecierpliwością oczekuję kolejnych takich wydarzeń.

Filip Wasilewski

Warsztaty, telewizyjne, bardzo wiele mnie nauczyły. Pomogły mi rozwinąć moje zainteresowania. Dzięki nim z pewnością łatwiej będzie wybrać mi przyszły zawód, w którym na pewno przyda mi się uzyskane na nich doświadczenie. Poznałem, tam też wielu wspaniałych ludzi, z którymi już teraz wspaniale mi się współpracuje.

Oskar Wadowski

Na tych warsztatach dowiedziałam się wiele o dziennikarstwie. Bardzo fajnie pracowało mi się z moją grupą i starszymi osobami, które zostały także zaproszone. Podobał mi się pomysł przeprowadzenia sondy na rynku. Myślę, że praca z kamerą przyda mi się w moim dorosłym życiu. Cieszę się, że mogłam czymś takim uczestniczyć. :)

Natalia Cirson

Galeria zdjęć

Skomentuj

2 komentarze do “Udały się nam warsztaty z podstaw reportażu telewizyjnego!”

  1. Prezentujemy pierwsze reportaże telewizyjne naszych uczniów! - says:

    […] Warsztaty podstaw reportażu telewizyjnego zakończone a jednak trzeba było jeszcze wykonać ostatnie poprawki montażowe do swoich pierwszych reportaży telewizyjnych! Jeszcze dzisiaj kończyliśmy montaż i napisy, korekty dźwięku i poprawa kolorystyki… nareszcie są gotowe! […]

  2. salez.tv – Szkolna Telewizja Salezjańska wystartowała! - says:

    […] Od początku staraliśmy się podejść do tego ambitnego planu profesjonalnie. Najpierw zaprosiliśmy do współpracy pana Macieja Grześkowiaka – doświadczonego polskiego dziennikarza i producenta telewizyjnego oraz jego gości, którzy w połowie kwietnia br. poprowadzili dla nas warsztaty podstaw reportażu telewizyjnego. […]

  • RSS
  • Facebook
  • Picasa
  • YouTube
Przeczytaj poprzedni wpis:
Maturzyści w Częstochowie na Jasnej Górze!

11 kwietnia 2014 roku maturzyści z Collegium Salesianum w Bydgoszczy odbyli swoją ostatnią w życiu szkolną wycieczkę. Nie była to...

Zamknij