Zorganizowany wypoczynek dla młodzieży
06 Lut 2018

Święto Patrona Szkoły – św. Jana Bosko

Dnia 31 stycznia w naszej szkole obchodziliśmy święto patrona – św. Jana Bosko.
Uroczystość rozpoczęliśmy zajęciami w klasach wraz z wychowawcami. Następnie udaliśmy się na Mszę Świętą do kościoła parafialnego. Po Eucharystii przybyliśmy do szkoły, aby zjeść salezjańską drożdżówkę i wypić ciepłe kakao, przygotowane przez klasy maturalne. Św. Jan Bosko pragnął, byśmy byli radośni, dlatego na sali gimnastycznej odbyła się gala śpiewu i tańca, przeplatana setami siatkówki pomiędzy nauczycielami, a uczniami, którzy zdobyli 7 miejsce w rozgrywkach wojewódzkich. Oprócz naszych uzdolnionych uczniów: Natalii Kozioł, Weroniki Szczukowskiej, Hani Kobus, Zosi Bochen, Roksany Domagalskiej (wraz z zespołem), Łukasza Kozioła, grupy teatralnej z zajęć artystycznych oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej, wystąpili niesamowici artyści: grupa taneczna „Wolf Gang” oraz pani Katarzyna Kowalewska i pan Michał Kujawski ze szkoły tańca „Urban Dance School”.
To był bardzo udany i wesoły dzień, szczególnie dziękujemy Pani Jolancie Kaźmierczak i Panu Dawidowi Koziołowi za pomoc w organizacji i udział w życiu szkoły.

Matylda Markowska

• Picasa
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zajęcia na Uniwersytecie Techniczno-Przyrodniczym dla II klasy LO

25 stycznia, uczniowie II klasy liceum, przygotowujący się do matury z biologii, razem z nauczycielem Panią Elżbietą Marzeną Jurgowiak, wzięli...