Zorganizowany wypoczynek dla młodzieży
23 Maj 2018

Święcenia domu zakonnego w parafii św. Jana Chrzciciela w Lubrzy

19 maja udaliśmy się na święcenia domu zakonnego w parafii św. Jana Chrzciciela w Lubrzy.
Pojechaliśmy około godziny 7:00 pod opieką księdza Marka Zaborowskiego i pani Grażyny Bogacz. Uroczysta msza święta pod przewodnictwem biskupa diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Stefana Regmunta rozpoczęła się o godzinie 11:00. Oprócz naszych pocztów sztandarowych na uroczystości była delegacja z Piły, Rumi i wiele innych. We mszy uczestniczyli księża związani z naszą szkołą jak ksiądz Adam Piotrowski, ksiądz Artur Kucharski i ksiądz rekolekcjonista Adam Popławski. Czytanie na mszy miał Wojciech Modest Amaro, a homilię wygłosił biskup Stefan Regmunt na temat zrozumienia między pokoleniami. Po uroczystościach nastąpiło poświęcenie odnowionego domu zakonnego, a po nim obiad. Po tych wydarzeniach bezpiecznie wróciliśmy do Bydgoszczy.

Dominik Pituła I B

• Picasa
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wspaniała salezjańska przygoda, w blasku brązowych medali…

W miniony weekend majowy (29.04 - 3.05.2018), w Krakowie odbyły się XXIX Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej.