Zorganizowany wypoczynek dla młodzieży
14 Gru 2017

Obchody XXXVI. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Collegium Salesianum

Już po raz wtóry odbyły się w naszej wspólnocie szkolnej uroczystości upamiętniające pamiętny dzień 13 grudnia 1981 r.
Tego dnia komuniści, na blisko dekadę, brutalnie przerwali sen o wolności zdecydowanej większości Polaków. Nam nie wolno o tym zapomnieć!
Tym razem w sali 115 odbył się apel poległych w stanie wojennym. Uczniowie klasy I LOTS wyczytywali nazwiska i imiona zamordowanych oraz przypominali okoliczności ich zejścia z tego świata. Następnie poleciliśmy ich dusze Bogu we wspólnej modlitwie. Całość uzupełniły zdjęcia, fragmenty filmów i rekonstrukcji.
Dziękuję Zuzi Cywińskiej, Kasi Krauze, Juliuszowi Kierońskiemu, Dominikowi Pitule oraz Marcinowi Kochańskiemu za pomoc w przygotowaniu apelu.
W. Jóźwiak

• Picasa
Przeczytaj poprzedni wpis:
XLIV Olimpiada Geograficzna

Wiktoria Woźny w kolejnym etapie Olimpiady.