Zorganizowany wypoczynek dla młodzieży
17 Paź 2018

Obchody Dnia Papieskiego

Z okazji rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową papieża-Polaka słyszymy dziś wiele słów i wiele osobistych wspomnień. I bardzo dobrze, bo był to dzień ważny dla milionów Polaków.
Także nasze Collegium Salesianum włączyło się w ten ogólnonarodowy hołd wdzięczności Bogu za wielki pontyfikat Papieża Polaka a dziś Świętego Jana Pawła II.
Za motto dnia wybraliśmy słowa Ojca św. wypowiedziane we Wrocławiu i Krakowie między innymi
do młodzieży:

WOLNOŚĆ JEST DAREM, ALE I ZADANIEM

Papież uczył, że „wolności nigdy nie można posiadać. Wolność jest właściwością człowieka, Bóg go stworzył wolnym. Więc wolność jest wymiarem bytu człowieka, wymiarem bytu osobowego i wymiarem bytu wspólnotowego”.
Ponieważ wolność jest darem, ale i zadaniem, dlatego domaga się od urzeczywistniających ją osób „głębokiego stosunku do wartości” oraz wielu wyrzeczeń, gdyż „prawdziwa wolność kosztuje”.
W przeciwnym razie, gdy człowiek nie podejmie pracy nad mądrym i prawdziwym korzystaniem z tej wartości, wolność umiera, niszcząc człowieka i społeczeństwo (Encyklika Veritatis splendor, nr 44).

Zebraliśmy się w gronie siódmych i ósmych klas szkoły podstawowej, klas gimnazjum i liceum a także grona pedagogicznego by uczcić św. Jana Pawła II.
Program uroczystego spotkania objął następujące wydarzenia:
Wszyscy ubrani w okolicznościowe koszulki z charakterystycznym napisem: „WOLNOŚĆ JEST NAM DANA I ZADANA 1918 – 2018” (w nawiązaniu do 100 rocznicy odzyskania niepodległości) rozpoczęliśmy modlitwą i odśpiewaniem umiłowanej pieśni św. Jana Pawła II „Barka”. Następnie wysłuchaliśmy słów papieża oglądając filmową relację z wystąpienia Jana Pawła II we Wrocławiu z roku 1997. Przeżyciom naszym towarzyszyła tematyczna wystawa prac plastycznych naszych uczniów.
Miłym akcentem były „papieskie kremówki” z dołączonym cytatem słów św. Jana Pawła II. Całość zakończyło pamiątkowe zdjęcie uczniów i nauczycieli ubranych w papieskie koszulki z kremówkami.

Galeria zdjęć

Skomentuj

  • RSS
  • Facebook
  • Picasa
  • YouTube
Przeczytaj poprzedni wpis:
Spotkanie Przyjaciół Lednicy

Początek spotkania w środę 17 października o godz. 15:30 w kaplicy szkolnej.

Zamknij