Zorganizowany wypoczynek dla młodzieży
08 Paź 2019

Ministranci w Trójmieście

W pierwszy weekend października ministranci z Collegium Salesianum wraz z opiekunem ks. Arturem Chejnowskim udali się na wycieczkę do Trójmiasta.
Ich pierwszym punktem było poznanie wydarzeń historycznych, które miały miejsce podczas II Wojny Światowej w Piaśnicy. W tym celu odwiedzili parafię NMP Królowej Polski  Wejherowie, która upamiętnia męczenników tamtych wydarzeń. Następnie udali się do piaśnickich lasów, w których mordowano Polaków. Kolejnym punktem było odwiedzenie dwóch parafii salezjańskich w Rumi i zapoznanie się z ich działalnością.
Głównym wydarzeniem wyjazdu było uczestnictwo w meczu piłki nożnej Lechia Gdańsk – Zagłębie Lubin. Niestety tym razem gospodarzom nie udało się zwyciężyć. Końcowy wynik meczy 2:1 dla Zagłębia.
W niedzielne przedpołudnie ministranci służyli podczas Mszy Św. w salezjańskiej parafii na Oruni. Dzięki pięknej i słonecznej pogodzie podczas wyjazdu nie zabrakło spaceru po sopockiej plaży.Galeria zdjęćSkomentuj

  • RSS
  • Facebook
  • Picasa
  • YouTube
Przeczytaj poprzedni wpis:
III B LOTS w Krakowie i Oświęcimiu

Wykorzystując ostatnie chwile złotej polskiej jesieni, klasa III B LOTS wraz z wychowawcą udała się na wycieczkę klasową do Małopolski.

Zamknij