Zorganizowany wypoczynek dla młodzieży
03 Cze 2015

Letnia Szkoła Reportażu Telewizyjnego w Lutomiersku

Nawet w takim miejscu jak Lutomiersk k/Łodzi można spotkać Salezjanów. Naprawdę. Też nie wiedzielibyśmy nic o ich istnieniu, gdyby nie fakt, że zaproszono naszą ekipę telewizyjną do Salezjańskich Szkół Muzycznych w Lutomiersku, celem nagrania filmu promocyjnego.

Pod wodzą pana Waldemara Zajączkowskiego oraz ks. Wojtka Mielewczyka sdb, wsparci dwojgiem szczęśliwych absolwentów naszej szkoły oraz grupą nowicjuszy z gimnazjum chcących poznać tajniki pracy z kamerą i mikrofonem, pojechaliśmy tam spędzić trzy dni pełne spokoju, harmonii, ćwierćnut, instrumentów dętych drewnianych i oczywiście organów kościelnych.

Zaangażowanie całej społeczności szkoły, zarówno księży, nauczycieli jak i uczniów było niesamowite. Specjalnie na potrzeby nagrywania, odbył się koncert szkolnego chóru oraz orkiestry dętej, który zrobił na nas piorunujące wrażenie.
Uderzyła nas również piękna szkoła ze znakomitymi warunkami do nauki.

Po ciepłym przyjęciu zabraliśmy się do pracy. Pierwsze skrzypce w nagrywaniu filmiku promocyjnego grali nasi absolwenci: Filip Wasilewski i Mikołaj Lewandowski.
My natomiast, stara gwardia salez.tv wraz z panem Waldkiem, zajęliśmy się szkoleniem młodzieży korzystając z gościnności naszych gospodarzy.

Efektem pracy młodzieży gimnazjalnej jest poniższy reportaż o salezjańskich szkołach muzycznych w Lutomiersku.

Na film promujący tę niezwykłą szkołę, trzeba będzie jeszcze poczekać.

Nasz czas w Lutomiersku szybko dobiegł końca. Na pożegnanie otrzymaliśmy od księdza wicedyrektora dyplom oraz płytę z pieśniami szkolnego chóru. Z pewnością jeszcze długo będziemy bardzo miło wspominać nasz pobyt w Lutomiersku.

Paweł Zyglewski

Galeria zdjęć

Skomentuj

  • RSS
  • Facebook
  • Picasa
  • YouTube
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wieczór gier planszowych w klasie II alfa

We wtorek 2 czerwca po powrocie z Exploseum, czyli około godziny 15.40, czekała na nas w szkole wychowawczyni i smakowita...

Zamknij