Zorganizowany wypoczynek dla młodzieży
22 Wrz 2018

100 uczestników na 100-lecie odzyskania niepodległości

Już za nami czwarty inauguracyjny salezjański spływ kajakowy rzeką Brdą.
Uczestniczyli w nim nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale także rodzice, salezjanie pracujący w naszej szkole oraz absolwenci. Szczególnymi gośćmi była 14-osobowa grupa młodzieży z Hiszpanii, która przyjechała do nas na międzynarodową wymianę szkolną. Tym samym spełniło się życzenie Księdza Dyrektora, aby w spływie wzięło udział stu uczestników, co w symboliczny sposób łączy się z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. W tak wyborowym gronie spędziliśmy słoneczną niedzielę 16 września.
Spływ rozpoczęliśmy polową Mszą świętą na brzegu malowniczej Brdy, w Smukale. Po instruktażu pana ratownika i pamiątkowym zdjęciu w salezjańskich koszulkach ruszyliśmy z nurtem rzeki.
Dzięki doskonałym humorom i wzajemnej pomocy wspólnie pokonaliśmy trudną przenoskę kajaków w okolicy elektrowni. Pierwszy odcinek trasy był zachwycający. W malowniczych meandrach rzeki można było zauważyć polujące czaple czy kormorany i zapomnieć, że jesteśmy w mieście. Wartki nurt rzeki pomagał początkującym kajakarzom oszczędzać siły na dalszą trasę. Emocjonującym momentem było śluzowanie w centrum miasta, w okolicach Wyspy Młyńskiej. Jak piękna jest Bydgoszcz oglądana z „rzecznej” perspektywy! Jednak miejski odcinek spływu okazał się bardzo wymagający dla niedoświadczonych kajakarzy. Zmęczeni, ale zadowoleni dopłynęliśmy w komplecie do Przystani „Zimne Wody” przy ul.Toruńskiej, gdzie przygotowano dla nas ciepły posiłek. Był czas na wspólne biesiadowanie przy ognisku i smacznych kiełbaskach.
To był dobry czas. Niech żałują Ci, którzy spędzili tę niedzielę na kanapie. Dziękujemy Pani Katarzynie Wędzelewskiej za organizację całego przedsięwzięcia, dzięki któremu wpłynęliśmy z pozytywną energią w nowy rok szkolny. Podziękowania należą się także współorganizatorowi spływu panu Robertowi Bazeli oraz jego współpracownikom.

Oprac. Ks. Mirosław Wierzbicki i Agata Kaczmarek

• Picasa
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zebranie dla Rodziców uczniów naszego gimnazjum i liceum

W czwartek 13 września 2018 r. o godz. 17:30 odbędzie się pierwsze zebranie dla rodziców uczniów naszego gimnazjum i liceum.