Z radością informujemy, że uczennica naszej szkoły, Natalka Kozioł wraz ze swoim partnerem Jędrkiem Bartkowskim na Mistrzostwach Polski FTS w tańcach standardowych, które odbyły sie w tym roku w Elblągu, walczyła o mistrzowskie tytuły w kategorii JUNIOR. To tu, 25 i 26 lutego poznaliśmy mistrzów kraju w tańcach standardowych na rok 2017. Zawodników oceniała komisja sędziowska w miedzynarodowym składzie, przy czym 6 sędziów to sędziowie z zagranicy oraz 3 sędziów z Polski.
Natalka z partnerem reprezentuje bydgoski klub Dance Academy i wllasnie przez swoich trenerów zostali nominowani do reprezentowania klubu w swojej kategorii wiekowej. Udało się im przejść przez ćwierćfinał i półfinał, aby w finale ostatecznie zająć 5 miejsce w klasyfikacji generalnej zdobywając przy tym najwyższa klasę A mistrzowską w ich kategorii wiekowej. Jesteśmy dumni z osiągnięć Natalii, wspieramy jej talent, a także życzymy dalszych, wspaniałych sukcesów, tak Natalce, jaki i jej partnerowi Jędrkowi.

Galeria>>

Tradycją naszej szkoły jest promowanie uczniów, którzy otrzymali wzorowe zachowanie oraz najlepsze wyniki w nauce. Miło jest nam poinformować, że w tym okresie są nimi:

Joachim Milczarczyk klasa 6b - średnia 5,96

Mateusz Kotlęga klasa 6a - średnia 5,88

Iga Lesiczka klasa 6a - średnia 5,83


Serdecznie gratulujemy tak wysokich wyników!!

 

Galeria>>

Ponad 800 młodych kolarzy i kolarek, z 30 bydgoskich szkół podstawowych wzięło udział w w kolejnej edycji Czaru 2 Kołek. W Wielkim Finale wystartowało 8 naszych uczniów.
Miło poinformować że najlepszą cyklistką w roczniku 2007 została Aleksandra Koralewska z klasy IV A. Miejsca III zajęły Nadia Wosik z kl. III A i Roxana Domagalska z VI B. Czwarte miejsca zajęli Mateusz Lorenc z IV B i Konrad Kulski z VI B.
Wielkiego pecha miały Alicja Kwaczonek z kl. II A, której na starcie spadł łańcuch i Maja Nadobna z kl. V A, której rywalka wjechała w koło i uszkodziła stopkę. W ogólnej klasyfikacji szkół, SPTS Bydgoszcz zajęła IV miejsce.
Zespołem podczas kolarskich zmagań opiekowali się i fachowych rad udzielali: p. Emilia Świątkowska i p. Marek Sikorski.
Opracowanie: Marek Sikorski
Galeria>>

Dnia 18 listopada został rozstrzygnięty konkurs literacki pt."Oczarowani Bydgoszczą", którego organizatorem była Fundacja "Wiatrak". Konkurs polegał na stworzeniu nowej legendy związanej z miejscem,wydarzeniem bądź innym elementem dotyczącym lub znajdującym się w Bydgoszczy. Uczestnikami mogły być osoby w sześciu grupach wiekowych.
Spośród 54 prac, przysłanych w kategorii klas IV - VI, jury nagrodziło legendę o ulicy Zbójnickiej, napisaną przez ucznia naszej szkoły Wojciecha Jędrzejczyka z klasy Vb, który otrzymał wyróżnienie.
Wojtkowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Opracowanie: Ewa Łapińska

Galeria>>

Lokalna prasa a także telewizja TVP3 Bydgoszcz rozpowszechniły zrealizowany przez naszych uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum projekt edukacyjny, którego uwieńczeniem było wydanie książki kulinarnej pt. “Gotuj z babcią. Przepisy dla wnuka i wnuczki.”
Zobacz – Niesamowity efekt projektu kulinarnego “Gotuj z babcią”


Artykuł prasowy – Express Bydgoski z dnia 3 września 2016

artykul expressbydgoski 610

 


Reportaż telewizyjny TVP3 Bydgoszcz z dnia 5 września 2016
Obejrzyj reportaż>>

reportaz tvpbydgoszcz 610

 

Opracowanie: Waldemar Zajączkowski - nauczyciel Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Bydgoszczy