W sobotę, 16 września odbył się w naszym Collegium kolejny spływ kajakowy, inaugurujący nowy rok szkolny.Tym razem wybraliśmy trasę od Czyżkówka do Zimnych Wód.
Na początku przydały się silne ręce chłopaków, gdyż przenoski kajaków, przez dwie remontowane śluzy nie były łatwe. Okazało się, że można „płynąć” z górki po trawie.
Pogoda sprawiła nam miłą niespodziankę – słoneczko dawało mocno znać o sobie. Bydgoszcz od strony wody pięknie się prezentuje. Zwarta grupa 24 kajaków robiła wrażenie na dosyć pustej już Brdzie.
Nie obyło się bez niespodzianek – absolwenci nie ustąpili drogi i zmoczyli porządnie Księdza Dyrektora.
Na zakończenie spływu, zupełnie na brzegu też nie wszyscy wysiedli z suchymi spodniami.
Spływ tradycyjnie zakończyliśmy spotkaniem przy ognisku z kiełbaskami.

Po 14 km wiosłowania apetyty dopisywały. Ale i tak najważniejsze były uśmiechnięte buzie uczniów, od najmłodszych - 7 letnich, do absolwentów. Dziękujemy Pani Wędzelewskiej za organizację, a Pani Szklarskiej i Panu Drożyńskiemu oraz Panu Markowi Sikorskiemu za aktywny udział z nami. Już czekamy na następny rok!

Galeria zdjęć>>