Dziś, właśnie dziś, głęboki oddech w płuca weź,
na starcie stań, biegnij tam gdzie jest świat bez łez,
rozpalmy (…) promień serc, by jasną drogą móc do celu biec,
(…) radością żyj, w niej trwaj, na przekór wiatrom, biegnij w dal…

Aktywność fizyczna jest jednym z filarów salezjańskiego systemu wychowawczego św. Jana Bosko. Dlatego też w czwartek 21 września 2017 roku 420 uczniów wraz z dyrekcją i nauczycielami Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego w Bydgoszczy uczestniczyło w II edycji akcji „STOP zwolnieniom z wychowania fizycznego”. Jej ideą jest uświadomienie dzieciom i rodzicom, jak ważny dla człowieka jest sport, rekreacja i ruch na świeżym powietrzu.
Po uroczystym powitaniu przez Dyrektora ZSTS Collegium Salesianum ks. Krzysztofa Nestoruka, w obecności gości – Duszpasterza Sportowców ks. Edwarda Plenia oraz Pawła Wojciechowskiego - naszego czołowego tyczkarza i wysłuchaniu hymnu salezjańskiego, wszyscy uczestnicy wystartowali w masowym biegu przełajowym.

Wyniki biegów przełajowych:

1. Jakub Jaciubek 6A
2. Jakub Szelągowski 6A
3. Jan Skonieczny 6B

Choć podczas dekoracji zwycięzców medalami i pucharami radości i tańcom nie było końca, to jednak przy piosence zespołu Queen „We Are The Champions” niektórym zakręciła się w oku łza z nieukrywanego wzruszenia.
Na koniec ….. pyszne, zdrowe jabłuszka ufundowane przez Radę Rodziców dla wszystkich uczestników akcji.

W imieniu Organizatorów składam serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy przyczynili się do promocji akcji i NASZEJ Salezjańskiej Szkoły, a także tym, którzy czynnie uczestniczyli w wydarzeniu oraz osobom, które były z nami myślami.

TO BYŁO NASZE WSPÓLNE, SPORTOWE ŚWIĘTO!

Szczególne podziękowanie kieruję do uczniów klas V, za troskliwą opiekę nad „zerówkowiczami” i „pierwszoklasistami” oraz dla Mateusza Gołochowicza, Marcina Kochańskiego i Pawła Lisiaka, na których możemy zawsze liczyć w sprawach nagłośnienia.

„Nienawidziłem każdej minuty lekcji wychowania fizycznego, ale powtarzałem sobie:
Nie poddawaj się, przecierp teraz, a będziesz żył resztę życia jako MISTRZ”.

Zapraszamy do Relacji filmowej z naszej akcji oraz fotorelacji.
Film udostępniony za zgodą ZBLIŻEŃ
Pełna relacja filmowa>>