Dnia 25 stycznia 2018r. w Collegium Salesianum w Bydgoszczy odbył się koncert: "Obyczaje bożonarodzeniowe z kolędowaniem dedykowane Babciom i Dziadkom". Kolędy i pastorałki zaśpiewał zespół Sal-Canto oraz Bella Voce. Uczniowie oraz zaproszeni goście wysłuchali również wspaniałych opowieści związanych z tematyką bożonarodzeniową, które przedstawiła p.Małgorzata Jarocińska (nauczyciel i pasjonat historii). Zespołom akompaniowali absolwenci bydgoskiej Akademii Muzycznej: gitara - Barbara Dziedzic, wiolonczela - Tomasz Urbaniak. Organizatorem spotkania była Fundacja "Drużyna Mieszka". Koncert dedykowany był Babciom i Dziadkom, którym życzymy zdrowia, radości i uśmiechu przez cały rok!

Opiekun zespołów: Barbara Dziedzic

Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołów Sal-Canto oraz Bella Voce

Antydepresyjna szkoła „Kolorowo i zdrowo”

Poniedziałek – zielony
„Kto je sałatki jest piękny i gładki”
Zadanie:
- przynosimy owoce lub warzywa (zielone – sałata, brokuły, ogórek, szczypior, pietruszka, winogrona, kiwi)
- przygotowujemy sałatkę, zdobimy kanapki (w szkole)

Wtorek – pomarańczowy
„Koci świat”
Zadanie:
- przygotowujemy strój, przychodzimy przebrani za postać kota (elementy stroju - wąsy, uszy, ogon)
- wykonujemy przestrzenną pracę z plasteliny lub modeliny – „Kot”
(w szkole)
- zbieramy karmę dla kotów i psów ze schroniska
(zbiórka na parterze szkoły)

Środa – biały
„Za Księdzem Bosco ja i ty”
Zadanie:
- wykonujemy pracę plastyczną zgodną z tematem dnia, kartka A - 4, technika dowolna (w domu)

Czwartek – brązowy
„Ziarnko do ziarnka”
Zadanie:
- przynosimy nakrętkę od słoika (średnicy ok. 8.5 cm) plastelinę oraz nasiona, ziarna, orzechy itp.
- wyklejamy plasteliną dno nakrętki, ozdabiamy (w szkole)

Piątek – niebieski
„Szczotka, pasta, mydło, ciepła woda - tak się zaczyna z higieną przygoda”

Zadanie:
- wykonujemy plakat propagujący higienę osobistą np. rysunek przedstawiający mycie zębów + krótkie hasło reklamowe (w szkole)
- spotkanie z p. pielęgniarką, pogadanka, film (w szkole)
- smacznie i zdrowo: kiermasz zdrowej żywności w klasach 0 - 3 podsumowujący „Tydzień kolorów”
(dochód ze sprzedaży przeznaczony na cel charytatywny)

Zachęcamy do wspólnej zabawy!!!
organizatorki: Teresa Stachniczek, Marzena Stawiska, Małgorzata Szymczak, Julita Ścigany

Dnia 12 stycznia 2018 roku, w Fundacji, "Wiatrak" odbył się II Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek "Aniołowie się radują". Uczeń naszej szkoły Maciej Klonowski z klasy 4b zdobył II miejsce. Maciek zaśpiewał kolędę pt.: "Nie było miejsca dla ciebie" przy akompaniamencie, klarnet - Krzysztof Biernacki, akordeon - Maciej Drapiński.

Maciej Klonoski laureatem II Wojewódzkiego Konkursu Kolęd i Pastorałek

18 stycznia 2018 roku w SP nr 41 odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom międzyszkolnego konkursu "Święci wspólnej Europy- św. Krzysztof". W kategorii na prezentację multimedialną o św. Krzysztofie, jako patronie kierowców oraz o historii komunikacji chłopcy z naszej szkoły okazali się bezkonkurencyjni.
I miejsce zajął Maxymilian Domagalski z 5c
II miejsce zajął Tomasz Mucha z 7b
III miejsce zajął Wojtek Małycha z 4c
GRATULUJEMY!!!
Uczniów przygotowały p. Magda Gaweł i p. Stefania Tabaczyńska.
Opracowanie: Stefania Tabaczyńska

Laureaci konkursu "Święci wspólnej Europy - św. Krzysztof

W kończącym się już roku 2017 uczeń klasy IVB Łukasz Kozioł reprezentował klub BTM Bydgoszcz w kartingowych Mistrzostwach Polski oraz Grand Prix Polski. Łukasz na codzień trenuje w DSR Racing Team z Bydgoszczy, a treningi odbywają się na torze przy ul. Fordońskiej pod okiem byłego zawodnika Jacka Szatlacha. Dla Łukasza był to jego pierwszy profesjonalny sezon w swojej kategorii wiekowej, gdzie wystartował we wszystkie 12 rundach wyłaniających Mistrza Polski w kategorii Baby Rok. Ostatecznie w Poznaniu naszemu debiutantowi udało się wywalczyć na najdłuższym i najszybszym torze w Polsce 5 miejsce przy uzyskanym najlepszym czasie dnia. W przyszłym roku młody zawodnik bydgoskiego klubu chciałby stanąć na podium Mistrzostw Polski.

Łukasz Kozioł przyszłym Mistrzem Polski toru kartingowego