Uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet czytelników naszej szkolnej biblioteki. Podczas "uroczystości", która odbyła się 30 października 2017 r. dzieci, przy dźwiękach piosenki "Jedzie pociąg z daleka", wyruszyły w podróż do "Bajkolandii".
By zasłużyć na miano czytelnika, kandydaci musieli uporać się z kilkoma tematycznymi zadaniami. Podzieleni na 7 grup, każda o innym kolorze, uczniowie musieli kolejno połączyć ze sobą cyfry, aby powstał obraz; ułożyć puzzle, połączyć w pary dwa elementy, rozwiązać zagadki. Trzeba było wykazać się przy tym znajomością postaci i treści popularnych bajek, jak np. Czerwony Kapturek czy Jaś i Małgosia. Po prawidłowym rozwiązaniu zadań, na wagonikach, które stanowiły dekorację sali, powstał napis KSIĄŻKA.
Owa książka, główna bohaterka tego dnia, zabrała głos, przedstawiając się uczniom i prosząc ich, by nigdy nie niszczyli książek ani nie wyrywali z nich kartek. Najbardziej doniosłą chwilą było uroczyste złożenie obietnicy, że uczniowie będą dbali o książki i często odwiedzali bibliotekę, oraz samo pasowanie na czytelnika, którego dokonała p. wicedyrektor -Brygida Tuszyńska. Całe wydarzenie uświetnił występ zespołu "Iskierki" pod kierunkiem p. Marioli Dziedzic, który wykonał piosenkę "My jesteśmy mole książkowe"
Na pamiątkę pasowania każdy z nowych czytelników otrzymał zakładkę do książki (wykonaną przez p. Marzenę Stawicką i starszych uczniów) i słodki upominek. Dodatkowo, każda klasa odebrała pamiątkowy dyplom.
Opracowała: nauczyciel -bibliotekarz -Teresa Stachniczek

Pasowanie na czytelnika

Pod hasłem: „U nas świętość polega na byciu radosnym” odbyła się tegoroczna akcja ”Holy Wins” w klasach 0 – 3, której celem było przybliżenie uczniom pozytywnych cech charakteru oraz zachowań, które sprawiają, że jesteśmy dobrymi ludźmi.
31 października upłynął na zabawach, grach słowno – ruchowych, odgrywaniu ról, śpiewie, recytacji oraz czytaniu opowiadań o świętych.
Tego dnia wszyscy uczniowie ubrali się na biało, a nieliczni przyodziali stroje anielskie.
Korytarz szkolny wypełniły przestrzenne prace plastyczne
„Wesołe aniołki”, wykonane techniką dowolną, z wymyślnych materiałów, przeróżnej wielkości i kształtów.
„Niebieskie uczynki, czyli świętość dla każdego” to zadanie domowe na listopad, które otrzymały dzieci do codziennego zapisywania swoich pozytywnych zachowań.
Organizatorzy dziękują uczniom, rodzicom, nauczycielom, wychowawcom świetlic za zaangażowanie i aktywny udział oraz informują, że całkowity dochód ze sprzedaży aniołków przeznaczony zostaje na cel charytatywny,
leczenie 12 - letniej Gabrysi, mieszkanki Fordonu, chorej na nowotwór złośliwy.

Organizatorzy: Jadwiga Jankowska – Zabłocka, Julita Ścigany, Małgorzata Szymczak
Opracowanie: Małgorzata Szymczak

”Holy Wins 2017”

Jak co roku 31 października uczniowie naszej szkoły z okazji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych przebrali się za wybraną postać świętego. Stroje były piękne i pomysłowe, nie zabrakło też odpowiednich rekwizytów.

Chętni mogli wziąć udział w konkursie na prezentację multimedialną pt."Mój patron". Należało przedstawić życie i działalność świętego, jego zasługi oraz uzasadnić wybór takiego patrona.

Oto zwycięzcy:

I miejsce - Miłosz Sikora z 5c
II miejsce - Weronika Tomaszewska z 5a i Zuzanna Kolasa z 7a
III miejsce - Natalia Ewert, Natalia Sikorska i Igor Markwitan z 4b, Jagoda Kędra z 5a

GRATULUJEMY!!!

Opracowały: Stefania Tabaczyńska i Iwona Piotrowska

Dzień Wszystkich Świętych

9 listopada 2017 r. o godz. 18.00 w czwartek, odbędzie się zebranie dla rodziców uczniów naszej szkoły. Dla chętnych Msza św. w kaplicy szkolnej.

Ok. godz.18.30 - 20.00 rozmowy indywidualne z nauczycielami.
Serdecznie zapraszamy!

WYKAZ SAL, W KTÓRYCH BĘDĄ NAUCZYCIELE PODCZAS SPOTKANIA Z RODZICAMI
PARTER
s. 7 – p. Marzena Stawicka /plastyka/,  p. Adam Wojciechowski /j. niemiecki/
s. 7a – p. Maciej Gałązka /j. niemiecki/
s. 9 – p. Stefania Tabaczyńska /j. polski/, p. Dorota Piotrowska /historia/
s. 10 - p. Iwona Świerczyńska /przyroda, biologia/, p. Teresa Stachniczek /przyroda/
s. 11 – p. Mirella Tomczak /j. angielski/

s. 215 - p. Małgorzata Wiśniewska /pedagog klas 7/
s. 216 – p. Martyna Dziamska /j. niemiecki/
s. 217 - p. Tomasz Drożyński /geografia/

Uczniowie klasy 2b uczestniczyli we wspaniałych zajęciach z robotyki, podczas których wszyscy mieli okazję zbudować niepowtarzalnego robota i "ożywić" go za pomocą specjalnego oprogramowania. Podczas wizyty w ROBOPROJECT dzieci brały udział również w zabawach mających na celu rozwijanie umiejętności konstrukcyjnych przy współpracy z resztą grupy. Dziękujemy za cudowną zabawę, to z pewnością nie ostatnia Nasza wizyta!
Opracowanie: Magdalena Walczak

Wizyta klasy 2b w Centrum Edukacji Technicznej i Zabaw ROBOPROJECT