W sobotę 24 marca 2018 r. odbył się kolejny już Fordoński Marszobieg. Tym razem ponad 200 uczestników postanowiło na sportowo i kolorowo powitać wiosnę. Dominowały przepiękne kolorowe i barwne wiosenne stroje. Wśród uczestników byli również uczniowie naszej szkoły, którzy wykazali się niezwykłą kondycją i bez większych problemów wspólnie z rodzicami i dziadkami pokonali dystans ponad 2000 metrów i szczęśliwi dobiegli do mety. Każdy z uczestników po pokonaniu trasy otrzymał medal oraz gorący posiłek. Wszyscy zawodnicy pełni dobrej energii i sił witalnych obiecali, iż w komplecie stawią się na kolejnym starcie.
Opracowanie: Beata Polańska i Anna Ledworowska
Artykuł i zdjęcia na temat Biegu autorstwa p. Miłosza Sałacińskiego

Fordoński Marszobieg na Powitanie Wiosny z udziałem naszych uczniów i nauczycieli

W dniach 24-25.03.2018 r. w Kołobrzegu odbyły się Mistrzostwa Polski FTS w 10 tańcach. Natalia Kozioł, uczennica naszej szkoły z partnerem Jędrkiem wywalczyli finał z ponad 30 par biorących udział, gdzie ostatecznie podczas wieczornej Gali zajęli V miejsce w obu stylach.
Organizatorami lokalnym Mistrzostw byli: Zachodniopomorski Związek Tańca Sportowego, Stowarzyszenie AMBER oraz Gmina Miasto Kołobrzeg i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Kołobrzeg Janusz Gromek.
Uczestników mistrzostw oceniała międzynarodowa komisja sędziowska: Valeri Ivanov (Hiszpania), Timo Kulczak (Niemcy), Dalia Vaiksnoriene (Litwa), Adam Zięciak, Jacek Maciejczuk, Alicja Majewska, Galina Smirnov, Iwona Pavlovic, Tomasz Żukowski, Małgorzata Szyda, Paweł Sobieszek. Sędzią głównym Mistrzostw był Antoni Czyżyk.
Gratulujemy kolejnego sukcesu!

Natalia i Jędrek Mistrzowie Polski FTS w 10T

"Być dobrym jak chleb" to hasło tegorocznych rekolekcji wielkoposnych Collegium Salesianum w Bydgoszczy. Rekolekcje głosił ks. dr Adam Popławski SDB.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej.

wielkanoc2018

"Ja jestem Zmartwychwstaniem i Życiem,
Kto we mnie wierzy, choćby umarł, żyć będzie".

Nadchodzą Święta Wielkanocne,
które zawsze niosą przesłanie zwycięstwa
dobra nad złem,
życia nad śmiercią i nadzieję, która zawieść nie może.

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego
życzymy przeżycia tych Świąt
w atmosferze szczególnej radości i pokoju,
zgody i pojednania, otwarcia na potrzeby innych,
miłości wzajemnej w rodzinach,
życzyliwości przyjaciół i znajomych,
a także zdolności do przebaczania,
która jest drogą do pokoju.

Z darem modlitwy
   Wspólnota Collegium Salesianum w Bydgoszczy

Bydgoszcz, Pascha 2018 r.

Dnia 20 marca 2018 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy w sali konferencyjnej odbyła się gawęda historyczna w ramach programu "Niepodległa 2018", którą poprowadziła Małgorzata Jarocińska - nauczyciel i pasjonat historii. Pani Małgorzata w bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam o życiu Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego - pierwszego ułana II RP. Zespół Sal-Canto zgodnie z tematem gawędy zaśpiewał piosenki ułańskie. Na wiolonczeli akompaniował Tomasz Urbaniak. Zespół wspaniale się zaprezentował i podbił serca publiczności, która wspólnie  z młodzieżą śpiewała znane piosenki: "Przybyli ułani pod okienko" , "O mój rozmarynie", "Ułani, ułani malowane dzieci".

Opiekun zespołu: Barbara Dziedzic

Występ zespołu Sal-Canto w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy