W sobotę 17 marca 2018 r., uroczysta Msza św. zakończyła trwającą trzy miesiące Salezjańską Ligę Przedszkolaka, która odbywała się w ramach XXIII Salezjańskiej Ligi Bydgoszczy. W rozgrywkach brały udział dzieci z fordońskich przedszkoli, drużyna z SALOS-u oraz przedszkolaki z Górska. W skład drużyny SPTS prowadzonej przez pana Wojtka wchodzili uczniowie z obu zerówek.
Mecze odbywające się od stycznia do marca dostarczyły wszystkim wielu emocji. Okazało się bowiem, iż 5-6 letni zawodnicy mają już spore umiejętności, ogromną chęć do gry i wspólnej zabawy.
Ligę przeszliśmy z wielkim impetem wygrywając ze znaczną przewagą wszystkie kolejne mecze i szanse na zwycięstwo były ogromne.
Niepewność wkradła się dopiero przed ostatnim spotkaniem, kiedy okazało się, że naszych piłkarzy dopadła… grypa. Do ostatniej chwili nie było wiadomo, który z zawodników zagra w finale. Podobny problem miał też zespół SALOS-u.
Przedszkolaki, mimo osłabienia zagrali w finale emocjonujący mecz przegrywając z drużyną z Górska … tylko jedną bramką, zajmując II miejsce w Salezjańskiej Lidze Przedszkolaka.
Przegraliśmy mecz o złoty medal, ale tak naprawdę wygrało koleżeństwo. Bowiem piłkarze z SPTS w ostatnim dniu rozgrywek wspomogli nieliczną drużynę SALOSU, grając tym samym cztery kolejne mecze: jeden po drugim - bez odpoczynku i choćby chwilowej regeneracji osłabionych chorobą zawodników. To było znacznie ważniejsze od barwy zdobytego medalu.
Wszystkim młodym sportowcom gratulujemy wspaniałego sukcesu, koleżeństwa i ogromnego ducha walki. Rodzicom dziękujemy za wsparcie i organizację sobotniego wolnego czasu dzieci pod kątem rozgrywek piłkarskich.

Organizacja „SALEZJAŃSKIEJ LIGI PRZEDSZKOLAKA”
SPTS – Anna Ledworowska - koordynator, Wojtek Mizikowski-trener

Opracowała: Anna Ledworowska