We wtorek 28 maja 2018 r. na stadionie lekkoatletycznym CWZS Zawisza, przy ulicy Sielskiej odbyła się I Fordońska Olimpiada Młodzieży, w której brała udział nasza szkoła. Wydarzenie było zorganizowane i sponsorowane przez rodzinną firmę ,,Abramczyk’’.
Wszystkie konkurencje rozgrywane były w dwóch kategoriach – dziewcząt i chłopców z każdego rocznika, od dzieci przedszkolnych, po młodzież z klas siódmych. Konkurowali oni w wielu dyscyplinach sportowych, takich jak: bieg na 100m, bieg na 200m, bieg na 400m, sztafeta 4x100m, skok w dal i rzut piłeczką palantową. W Olimpiadzie uczestniczyli uczniowie: SPTS, SP nr 4, SP nr 9, SP nr 27, SP nr 65 i SP z Ostromecka.
W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 9, drugie Szkoła Podstawowa nr 4, a trzecie miejsce wywalczyli sportowcy z naszej szkoły. Pomimo nieobecności uczniów z klas czwartych na Olimpiadzie, SPTS udało się stanąć na podium. Na każdego uczestnika czekał medal i koszulka, a zwycięskie szkoły otrzymały puchar, grawerowany dyplom i głośnik.
I Fordońska Olimpiada Młodzieży była wspaniałym wydarzeniem sportowym, podczas którego młodzież nie tyko rywalizowała o najlepsze miejsca, ale też przyjemnie spędziła czas. Liczymy, że fordońskie zawody zainaugurowane w tym roku będą początkiem wieloletniej tradycji w naszej dzielnicy.

Sportowcy z naszej szkoły, którzy zajęli poszczególne miejsca:
- bieg na 100 m kl. 5

*Dominik Pawłowski – 3 miejsce

Opracowała: Oliwia Sikora klasa 7b

I Fordońska Olimpiada Młodzieży

Dnia 18 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się konkurs języka angielskiego dla klas IV dotyczący tematyki wiosennej i wielkanocnej. Uczniowie musieli wykazać się z znajomością nazw niektórych kwiatów, ptaków, zjawisk określających zmiany jakie zachodzą w przyrodzie w okresie wiosennym oraz słownictwa dotyczącego tradycji wielkanocnych.
Imponujące wyniki uzyskali :
Weronika Izdebska – I miejsce
Maja Bykowska – II miejsce
Maciej Klonowski –III miejsce
Marysia Ostrowska - wyróżnienie
Gratulujemy!

Organizatorki konkursu: Agnieszka Sobieraj i Magda Studzińska

Wiosenny Konkurs Języka Angielskiego

Zapraszamy na spotkania organizacyjne WAKACJE Z KS. KOSKO 2018

Kolonie letnie/ABC żeglarstwa/Obóz piłkarski
Spotkanie organizacyjne: 07.06.2018 r., godz. 18.00, Collegium Salesianum, stołówka.

Kolonie letnie/obóz młodzieżowy w Piraino/Sycylia
Spotkanie organizacyjne: 07.06.2018 r., godz. 19.00, Collegium Salesianum, stołówka.

W klasie 3a wśród uczniów i ich rodziców zapanowała moda na zdrowe odżywianie. W ramach programu "Zdrowe - Nietrudne" dzieci poznawały porady dietetyczne, wskazówki żywieniowe, propozycje aktywności fizycznej oraz przepisy na pyszne posiłki rodzinne. W tej akcji firma Kupiec postanowiła nagrodzić 3 rodziny, które najciekawiej przygotują pyszny i zdrowy posiłek. Z całego kraju spłynęło bardzo dużo zgłoszeń. 2 miejsce zdobyła Maja Sikorska, której przepis pt.: "Kotleciki dla zdrowego brzuszka" bardzo spodobał się komisji konkursowej. W nagrodę Maja z rodzicami i siostrą pojadą na wycieczkę do Energylandii w Zatorze. Serdecznie gratulujemy i życzymy miłej zabawy!!!

Opracowała: Anna Tomaszewska

Wielki sukces Mai Sikorskiej z kl. 3a w ogólnopolskim konkursie "Zdrowe - Nietrudne"

16.05.2018 roku odbył się szkolny konkurs recytatorski pt. "Poetyckie listy do świata". Przygotowały go p. Ewa Łapińska, p. Teresa Stachniczek oraz p. Stefania Tabaczyńska. Uczniowie przygotowali utwory o różnorodnej tematyce. Jury oceniało dobór wierszy, ich pamięciowe opanowanie, interpretację i ogólne wrażenie. Poziom konkursu był wyrównany. Zwycięzcami zostali:

I miejsce - Maja Gałązka z 5a i Hanna Niedbalska z 5c
II miejsce - Maksymilian Sikora z 5c
III miejsce - Łucja Wilczak z 5b i Aleksander Bazyluk z 4c

GRATULUJEMY!!!
Opracowała: S. Tabaczyńska

"Poetyckie listy do świata" - szkolny konkurs recytatorski