We wtorek 28 maja 2018 r. na stadionie lekkoatletycznym CWZS Zawisza, przy ulicy Sielskiej odbyła się I Fordońska Olimpiada Młodzieży, w której brała udział nasza szkoła. Wydarzenie było zorganizowane i sponsorowane przez rodzinną firmę ,,Abramczyk’’.
Wszystkie konkurencje rozgrywane były w dwóch kategoriach – dziewcząt i chłopców z każdego rocznika, od dzieci przedszkolnych, po młodzież z klas siódmych. Konkurowali oni w wielu dyscyplinach sportowych, takich jak: bieg na 100m, bieg na 200m, bieg na 400m, sztafeta 4x100m, skok w dal i rzut piłeczką palantową. W Olimpiadzie uczestniczyli uczniowie: SPTS, SP nr 4, SP nr 9, SP nr 27, SP nr 65 i SP z Ostromecka.
W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 9, drugie Szkoła Podstawowa nr 4, a trzecie miejsce wywalczyli sportowcy z naszej szkoły. Pomimo nieobecności uczniów z klas czwartych na Olimpiadzie, SPTS udało się stanąć na podium. Na każdego uczestnika czekał medal i koszulka, a zwycięskie szkoły otrzymały puchar, grawerowany dyplom i głośnik.
I Fordońska Olimpiada Młodzieży była wspaniałym wydarzeniem sportowym, podczas którego młodzież nie tyko rywalizowała o najlepsze miejsca, ale też przyjemnie spędziła czas. Liczymy, że fordońskie zawody zainaugurowane w tym roku będą początkiem wieloletniej tradycji w naszej dzielnicy.

Sportowcy z naszej szkoły, którzy zajęli poszczególne miejsca:
- bieg na 100 m kl. 5
*Martyna Nieruszewicz – 3 miejsce