Za nami kolejna zbiórka żywności w supermarkecie "Piotr i Paweł" w Bydgoszczy. 9 i 10 marca 2018 r. wolontariusze Caritas włączyli się w ogólnopolską akcję TAK.POMAGAM! i zbierali żywność dla podopiecznych Caritas. Dzięki niesamowitemu zaangażowaniu młodzieży z naszej szkoły ponownie udało nam się zebrać aż 5 pełnych koszy produktów spożywczych. Ten sukces nie byłby możliwy, gdyby nie asystencja wspaniałych nauczycieli. Pragnę podziękować  p. Lucynie Gałązce, p. Magdzie Studzińskiej, p. Małgorzacie Laskiej, p. Iwonie Krzeminskiej, p. Aleksandrze Kulce, p. Katarzynie Reszelewskiej,  p. Iwonie Piotrowskiej, p. Iwonie Świerczyńskiej oraz p. Magdalenie Gaweł. Bóg zapłać!
Opracowanie: Agnieszka Piechowiak

TAK.POMAGAM! - nasi wolontariusze "w akcji"

Dnia 25 lutego 2018 r. w Regionalnym Centrum Kultury Fabryka Emocji w Pile odbyła się Gala Finałowa THE SHOW 2018 "Cooperation is the key". Miło mi poinformować, że naszą szkołę reprezentowała uczennica liceum Oliwia Wlaźlak. Została ona zakwalifikowana do konkursu jako jedna z szóstki uczestników z pięciu województw. Podczas Gali Finałowej przepięknie wykonała utwór solowy, a także zaśpiewała w duecie z jednym z uczestników. Na scenie Oliwii towarzyszyła para taneczna - uczennica naszej szkoły z klasy 5b Paulina Kamyk z partnerem Erykiem Chabasińskim. Młodzi tancerze wspaniale zatańczyli rumbę do utworu solowego Oliwii. Na wiolonczeli akompaniował Tomasz Urbaniak. W dniach 26-28.01.18r. po zakwalifikowaniu szóstka uczestników brała także udział w warsztatach wokalnych THE SHOW 2018 "Cooperation is the key".
Chciałabym bardzo podziękować Rodzicom Pauliny i Eryka za okazaną pomoc i zaangażowanie!

Opracowała: Barbara Dziedzic

Występ taneczny Pauliny Kamyk na Gali Finałowej THE SHOW 2018 "Cooperation is the key

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły, Natalia Kozioł wraz z partnerem Jędrzejem Bartkowskim wytańczyli tytuł II wicemistrzów na Mistrzostwach Polski FTS w tańcach latynoamerykańskich, które odbyły się 24 lutego 2018 r. w Szczecinku. Para tańczy w "Szkoła Dance Academy" pod kierunkiem pani trener Agaty Szybiak-Loukini.
Młodym tancerzom, ich rodzicom i trenerce z całego serca gratulujemy tak prestiżowego osiągnięcia.

Taneczny sukces Natalii Kozioł i jej partnera Jędrzeja Bartkowskiego

Panu Bogu i Darczyńcom dziękujemy za wsparcie, za przyczyną którego zmodernizowane zostało 10 stanowisk komputerowych w pracowni komputerowej, z której korzystają uczniowie klas 4-7.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć poprzez podarowanie naszej szkole swego 1%. Jednocześnie zachęcamy do dalszej współpracy i pomocy, by nasza szkoła mogła pracować jeszcze wydajniej dla dobra dzieci i na Chwałę Bożą.

Jak podarować nam swój 1%?

Nazwa OPP: Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży

w rybryce INFORMACJE UZUPEŁNIAJACE cel szczegółowy 1%: S02

Akcja „Tydzień kolorów” już od dawna wpisana jest na stałe do kalendarza wydarzeń w naszej szkole. W tym roku przebiegała pod hasłem "Kolorowo i zdrowo" i odbyła się w dniach od 29 stycznia do 2 lutego.
Tradycyjnie, każdego dnia obowiązywał inny kolor; organizatorki zadbały też o to, by uczniowie mieli do wykonania interesujące zadania.
W poniedziałek było zdrowo i zielono - na lekcjach powstały pyszne sałatki i surówki, które uczniowie przygotowali sami (i oczywiście zjedli ze smakiem!) z przyniesionych przez siebie zielonych warzyw i owoców. O tej porze roku taka zielona bomba witaminowa jest jak znalazł!
We wtorek obowiązywał kolor pomarańczowy, a przed uczniami stało nie lada wyzwanie – należało wykonać postać kota. Oprócz kotów z plasteliny czy modeliny pojawiły się nawet takie stworzone z rolek po papierze toaletowym.
W środę, 31 stycznia 2018 r., obchodziliśmy dzień patrona naszej szkoły, św. Jana Bosko. Z racji tej uroczystości w tym dniu obowiązywał kolor biały, a zadaniem było wykonanie pracy plastycznej nt. „Za Janem Bosko ja i Ty”. Oprócz rysunków na papierze, pojawiło się też kilka interesujących prac przestrzennych, przedstawiających Jana Bosko wśród dzieci.
Czwartek w tym roku był brązowy, a hasłem dnia było „Ziarnko do ziarnka...”. Na dekielku (od słoika) wypełnionym plasteliną należało stworzyć kompozycję z nasion w kolorze brązowym - już samo ich znalezienie było wyzwaniem!
W piątek obowiązywał kolor niebieski; motto tego dnia brzmiało „Kubek, pasta, woda - tak się zaczyna z higieną przygoda”. Uczniowie mieli za zadanie wykonać plakaty promujące higienę. Dodatkowo, w kl. 4 – 7 pani pielęgniarka przeprowadziła krótką pogadankę zwiazaną z tym tematem.
Prace plastyczne powstałe w ciągu całego tygodnia można było oglądać na szkolnych korytarzach. Tegoroczną akcję zakończyliśmy kiermaszem zdrowej żywności. Uczniowie klas 0-3 wraz z rodzicami (oraz chętnymi nauczycielami) przygotowali mnóstwo koktajli, przekąsek czy babeczek na bazie szpinaku. „Maluchy” doskonale sprawdziły się w roli sprzedawców – cały dochód ze sprzedaży zielonych smakołyków przeznaczony został na cele charytatywne, a zebraliśmy 660 zł. Wielkie podziękowania należą sie zarówno uczniom, jak i ich rodzicom.
Wszyscy uczniowie kl. 0-3 za swoje zaangażowanie zostali nagrodzeni drobnymi upominkami; natomiast kl. 4- 7 rywalizowały o tytuł najbardziej kolorowej klasy (punty były przyznawane za strój, wykonane prace i wystrój sali) i najbardziej kolorowego ucznia.
Najbardziej kolorową klasą okazała się klasa 4b, na drugim miejscu uplasowała się klasa 7a, a kolejne miejsce zajęła klasa 4a. Na najbardziej kolorowych uczniów czekały oczywiście drobne upominki – w tym także takie pełne witamin ! Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do zabawy za rok.
Kolorową akcję przygotowały i przeprowadziły: T. Stachniczek, M . Stawicka , M. Szymczak i J. Ścigany

Tydzień Kolorów 2018