30 listopada wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami wzięli udział w finale akcji "Czysta godność". Za zebrane podczas wcześniejszej sprzedaży ciast pieniądze zakupili środki czystości do łaźni dla osób bezdomnych, prowadzonej przez Caritas Diecezji Bydgoskiej. Następnie zakupione produkty oraz zebrane wcześniej ręczniki i odzież przewieźli do siedziby Caritas. Podczas tej akcji zostały również przekazane pieniądze na zakup pralki przemysłowej do wspomnianej łaźni - pieniądze te udało się zebrać dzięki niezwykłemu zaangażowaniu rodziców uczniów naszej szkoły.
Ilość przyniesionych darów była imponująca! Kwota zebrana podczas sprzedaży ciast pozwoliła na zakup ogromnej ilości środków czystości. Jest nam niezwykle miło, że tak wielu uczniów i rodziców włączyło się w naszą akcję i odpowiedziało na prośbę o pomoc. Pragniemy podziękować każdemu, kto upiekł ciasto na sprzedaż i poświęcił swój cenny czas. Pragniemy także podziękować każdemu, kto wsparł tę akcję finansowo lub przyniósł dary.​
Bez Państwa pomocy ten sukces nie byłby możliwy! Bóg zapłać!
Pragniemy również przypomnieć, że nasza akcja trwa do końca maja 2018 roku.

Opracowanie: Agnieszka Piechowiak, opiekun Szkolnego Koła Caritas

Akcja Szkolnego Koła CARITAS

Oratorium "Dominiczek" serdecznie zaprasza na II Boski Jarmark, który odbędzie się w dniach 9-10 grudnia 2017 r. w godz. 10-16. Jest to wspaniała akcja charytatywna dla 12-Gabrysi, dla której zbierane są fundusze na leczenie. W programie występy dzieci z naszej szkoły.
plakat A3 JARMARK 2017

Mocnym akcentem weszli nasi piłkarze w nowy rok szkolny. Drużyna w składzie: Jakub Szelągowski, Mateusz Cirson, Marceli Berezowski, Janek Skonieczny, Wiktor Majer, Franek Handke, Jakub Jaciubek, Maksiu Domagalski, Mateusz Lorenc, Krzysztof Glugla i Janek Chilewski, nie dała pograć drużynom fordońskich szkół i pokonała: SP 27 7:2, SP 4 5:1, SP 44 4:2.
W meczu o prymat pokonaliśmy SP 67 (BKS) 5:1, po koncertowej grze i bramkach: Wiktora Majera i Jakuba Jaciubka po 2 i Janka Skoniecznego – 1. Z nadziejami jechaliśmy na ogólnopolski Turniej o Puchar Tymbarku.
W fazie meczów eliminacyjnych pokonaliśmy: SP 64 2:1, SP SOKRATES 8:0 i MUKS II Bydgoszcz 4:2.
W meczu półfinałowym zespół MUKS Bydgoszcz (ZAWISZA Bydgoszcz), pokazał nam miejsce w szeregu i odkrył nasze słabości. Spotkanie zakończyło się wysoką porażką naszej drużyny grającej w eksperymentalnym składzie: Piotr Majewski, Mateusz Lorenc, Maksymilian Lorenc, Krzysztof Glugla, Maksymilian Domagalski, Mateusz Cirson, Janek Skonieczny i Miłosz Marchlewski.
Bardzo dobry występ zanotowali nasi przełajowcy w Drużynowych Biegach Przełajowych.
Nasze dziewczęta biegnące w składzie Nikola Andrzejewska, Marta Erdman, Hanna Kobus, Oliwia Korach, Wiktoria Kowalik, Michalina Kubas, Maja Nadobna, Martyna Nieruszewicz, Wiktoria Tonder, Gabriela Waszczuk i Łucja Wilczak, zajęły w stawce 18 zespołów 10 miejsce.
Chłopcy ścigający się w składzie: Janek Chilewski, Mateusz Cirson, Franek Handke, Miłosz SikoraJanek Skonieczny, Olivier Skonieczny, Jakub Szelągowski, Jakub Tazbir, Piotr Tonder i Konrad Lipowski zajęli bardzo dobre 7 miejsce, w stawce 23 szkolnych zespołów.
Po ubiegłorocznej dotkliwej porażce, z nadziejami i wolą walki jechaliśmy do Piły na XIV Spartakiadę Salezjańskich Szkół Podstawowych Inspektorii św. Wojciecha w Pile.
Począwszy od iskrzącego występu „Iskierek”, skończywszy na występie piłkarzy, wszyscy nasi sportowcy wznieśli się na wyżyny.
To efekt intensywnych przygotowań, waleczności, wiary w zwycięstwo.
Byliśmy na podium tuż, tuż za silną reprezentacją Szczecina. Ważne. że czują na plecach nasz oddech…
25 listopada, w naszej sali gimnastycznej odbył się Salezjański Turniej Piłki Nożnej, w którym rywalizowali nasi piłkarze rocznika 2007/młodsi, grający w składzie: Paweł Piekarski, Mateusz Lorenc, Piotr Koczorowski, Maciej Olszewski, Franek Koprowski, Mateusz Śliż, Maksymilian Kordas, Krzysztof Ignas, Adam Benabbou, Bartosz Hoffmann, Michał Stablewski.
Zespół zajął II miejsce, za bardzo silną drużyną SP Bukowiec, a przed UKS Teczą i SALOS-em Bydgoszcz.
Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został wybrany Piotr Koczorowski.
Przed nami XXIII edycja Salezjańskiej Ligi Bydgoszczy.
Liczymy na walkę i godną postawę reprezentanta naszej szkoły.
Opracowanie: Marek Sikorski

Jesienne okruchy salezjańskiego sportu

W tym roku uczniowie z klas 0-III zupełnie inaczej, niż zwykle uczcili Święto Odzyskania Niepodległości.
Na listopadowych lekcjach uczyli się nie tylko o barwach flagi i symbolach narodowych. W poznawaniu trudnej historii Polski pomagały także słowa patriotycznych, żołnierskich piosenek, których dzieci uczyły się śpiewać na lekcjach muzyki.
Podsumowaniem tych działań było wspólne spotkanie przy „ognisku”, które odbyło się w piątek 24 listopada, podczas którego uczniowie wraz z nauczycielami śpiewali wzruszające, patriotyczne pieśni żołnierskie w niepowtarzalnym, ogniskowym klimacie.

„ I tylko żołnierska piosenka po latach rozśpiewa się w głos. Melodią znajomą i tęskną przypomni żołnierski nasz los….”

Opracowała: Anna Ledworowska
Organizatorzy: A. Ledworowska, M. Ziółkowska

II spotkanie patriotyczne klas 0-III „Tylko piosenka przypomni żołnierski nasz los…”

Serdecznie zapraszamy na roraty w każdy poniedziałek, środę i piątek o godz. 7.05 do kaplicy szkolnej przy ul. Pod Reglami 1. Przychodzimy z lampionami.

roraty2017