W ramach współpracy z zagrodą agroturystyczną w Kozielcu w poniedziałek 25 kwietnia 2018 r. odbyły się w szkole w klasach przedszkolnych zajęcia edukacyjne na temat ptaków hodowanych na wsi. Dzieci dotykały, wąchały, karmiły pisklęta. Obserwowały ich zachowanie. Poznawały stadia rozwoju ptaka. Rozpoznawały, nazywały, dotykały jaja różnych ptaków od przepiórczych do strusich. Kaczątka dały przed maluchami prawdziwy popis pływania. Na koniec każde dziecko otrzymało „Dyplom Młodego Gospodarza”. To była żywa, niezapomniana lekcja przyrody.
Opracowanie: Janina Dalewska

Kurczaczki i kaczuszki z wizytą w klasach „0” A i „0” B

W tym roku, nieco później niż w latach poprzednich, bo 26 kwietnia, odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu z okazji 672. urodzin miasta, pn. "Bydgoszcz - moje miasto". W rywalizacji wzięły udział dwuosobowe drużyny z klas 4-6.
Zadaniem, które każda klasa miała  wykonać jeszcze przed konkursem było zaprojektowanie nowego LOGO dla Bydgoszczy. Okazało się to nie lada wyzwaniem dla wszystkich uczestników!  Każda reprezentacja otrzymała punkty także  za kotyliony wykonane w barwach miasta lub za ubiór w kolorach flagi Bydgoszczy.
Sam konkurs rozpoczął się tradycyjnie od wysłuchania hejnału miasta. Zadania konkursowe dotyczyły znajomości m.in. pomników miasta, wybranych wydarzeń z historii Bydgoszczy, czy miejskich zabytków. Najwięcej trudności sprawiło wszystkim  zadanie dotyczące rozszyfrowania wyrazów gwarowych takich jak "szneka", "sznytka", „kuch”, „gzub”. Po zaciętej walce z dogrywką  pierwsze miejsce zdobyła reprezentacja klasy 5b. Kolejne miejsca zajęły reprezentacje klas 5c i 6b.
Każda reprezentacja otrzymała dyplom uczestnictwa w  konkursie, a za pierwsze trzy miejsca uczniom wręczono nagrody (breloczki, magnesy, kalendarze, książki związane z Bydgoszczą). Na zakończenie na wszystkich uczestników czekał słodki akcent.  Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

Organizatorkami konkursu były Dorota Piotrowska i Teresa Stachniczek

Szkolny konkurs "Bydgoszcz - Moje Miasto"

W Międzyszkolnym Konkursie z Języka Angielskiego dla klas III uczniowie naszej szkoły zajęli doskonałe miejsca.
Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 23 kwietnia 2018 r. w siedzibie organizatora - w Szkole Podstawowej nr 67.
Wyróżnienie: Borys Nesterów 3b
3 miejsce: Franciszek Pamuła 3b
2 miejsce: Alicja Kwaszonek 3a oraz Antonina Sołkiewicz 3c
1 miejsce: Karolina Zając 3c

Serdeczne gratulacje!
Opracowanie: Małgorzata Szymczak

MŁODZI POLIGLOCI

W tym roku tematem wiodącym było święto, które na świecie obchodzi się właśnie 23 kwietnia tj. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Poprzez poszczególne zadania uczniowie musieli odczytać imiona i nazwiska pisarzy dla dzieci umieszczone przy ich portretach, odczytywanie tytułów dzieł. Rozszyfrowały hasło, czytały głośno wspak. Innymi celowo wprowadzonymi utrudnieniami był wstawione w tekście „buźki” zamiast niektórych liter, brak odstępów między wyrazami, kleksy i plamy. Ważne, że dzieciom i nauczycielom zadania się podobały. Za sam udział uczestnicy konkursu otrzymali liczne nagrody. Osobne nagrody otrzymali uczniowie za 1, 2, 3 miejsce.
Oto lista nagrodzonych:
1 miejsce - jednocześnie troje uczniów: Maksymilian Hermanowski SP nr 27, Kalina Czapla SPTS, Tomasz Grelewicz SPTS.
2 miejsce - jednocześnie czworo uczniów: Maja Nowakowska SP nr 43, Filip Niedbalski SP nr 65, Zofia Mazurczak SP nr 67, Alisa Strzyżewska SP nr 67.
3 miejsce - jednocześnie troje uczniów: Mariusz Olszewski SP nr 27, Amelia Darda-Adwent, Franciszek Sobieski SP nr 66.
Po konkursie był poczęstunek, a potem występy naszych wspaniałych zespołów „Fantazja” i „Iskierki” przygotowane dzięki zaangażowaniu pań: Marioli Ziółkowskiej i Małgorzaty Szymczak.
Konkurs i cała jego oprawa bardzo podobały się naszym uczestnikom i ich nauczycielom, którzy przez cały czas śledzili przebieg. Słowa podziękowania należą się naszym stałym patronom i sponsorom i skromnym anonimowym darczyńcom. Więcej o konkursie można poczytać w EXPRESSIE BYDGOSKIM w dodatku na Fordon z dnia 28.04.2018r.
Opracowanie: Janina Dalewska

Dnia 21 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku odbył się XIV Powiatowy Przegląd Piosenki "Śpiewaj z nami".
Miło mi poinformować, że zespół Bella Voce zdobył w konkursie tym 1 miejsce. W tym roku organizatorzy poprosili o wykonanie jednej piosenki patriotycznej ( związanej z rocznicą 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości) oraz piosenki dowolnej. Dziewczęta wspaniale zaśpiewały "Ułani,ułani malowane dzieci" oraz piosenkę szantową "Opowieść złotej fali". Jak co roku zespołowi akompaniowały absolwentki naszej szkoły: Tereska Jóźwicka - skrzypce i Marcelina Warczyńska - ukulele, a także Tomasz Urbaniak - wiolonczela.​​​​
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych!

Dziękuje bardzo wszystkim Rodzicom za pomoc i zaangażowanie!

Opiekun zespołu: Barbara Dziedzic

Sukces wokalny zespołu Bella Voce