21 grudnia br, dzieci z klasy 3b wraz ze swoimi rodzicami uczestniczyły w spotkaniu opłatkowym. Po odczytaniu przez Adasia Nieruszewicza Ewangelii według św. Łukasza i odmówieniu modlitwy przez ks. Artura Chejnowskiego wszyscy przełamali się opłatkiem i złożyli sobie najpiękniejsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.
Następnie przy akompaniamencie pani Marioli rozległy się wspólnie śpiewane kolędy. Spotkanie uświetniły solowe występy trójki uczniów: Tosi Majewskiej, Helenki Zaręby i Łukasza Osińskiego, którzy zagrali swoje kolędy na keyboardzie.
Pod choinką czekały prezenty, a na stołach przykrytych białymi obrusami piętrzyły się słodycze, owoce i ciasta przygotowane przez rodziców. Znalazły się tam również pierniczki, które uczniowie sami wcześniej upiekli. W miłej, świątecznej atmosferze szybko upłynął czas i trzeba było zbierać się na "Jasełka", w których uczniowie klasy 3b również brali udział.
To był piękny dzień, pełen wzruszeń i radości, bo przecież "Bóg się rodzi".

Opracowanie: wychowawca klasy Maria Michałek

W sobotę 8 grudnia odbył się już dwunasty Fordoński Bieg Mikołajkowy, w którym tradycyjnie brali udział uczniowie z naszej szkoły wraz z rodzicami.
Wystarczyła czerwona czapka i odrobina dobrych chęci, aby w sobotni ranek, mimo wietrznej pogody, wyruszyć na dobrze już znaną miłośnikom biegów fordońskich trasę. Tempo biegu nadawał jak zwykle ultramaratończyk Andrzej Urbaniak.
Na mecie „Mikołaje” zostali udekorowani pamiątkowymi medalami. Po zakończeniu biegu mali i duzi zawodnicy mogli nabrać nieco sił dzięki doskonałej grochówce, a ciepła herbata i czekoladowe Mikołajki osłodziły trudy biegaczy.
Opracowała: Anna Ledworowska

A słowo stało się ciałem
i zamieszkało wśród nas. (J 1,14)

Kochani Rodzice, Drodzy Przyjaciele Collegium Salesianum

Pokój zamieszka, kiedy Pan przybędzie. W adwentowej reflesji, w skupieniu przy konfesjonale, w ciszy wyczekiwania na wigilijną gwiazdę, do gorącego i otwartego serca niech przyjdzie Pan i umocni nas swoim pokojem, byśmy go mogli rozdawać wszędzie tam, gdzie niepokój. Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia życzy wspólnota Collegium Salesianum w Bydgoszczy.

ks. Krzysztof Nestoruk

Bydgoszcz, Boże Narodzenia 2018

zyczeniaBozeNarodzenie 1

Co roku w połowie grudnia odbywa się w naszej szkole konkurs recytatorski klas 0-III pt.„Mikołajkowa wierszykarnia”. W tym roku odbyła się już jego ósma edycja.
Celem konkursu jest m.in. zainteresowanie dzieci twórczością polskich poetów, dlatego każdego roku wybierane są wiersze innych autorów. W tym roku organizatorzy chcieli, aby dzieci zaprezentowały swoje ulubione wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Konkurs odbywał się w dwóch etapach: klasowym i szkolnym. Do etapu drugiego zakwalifikowało się 19 uczniów. Jurorzy oceniali pamięciowe opanowanie tekstu, jego interpretację i ogólny wyraz artystyczny - w tym uzasadniony gest, strój oraz przygotowane rekwizyty.
Występy dzieci zostały bardzo wysoko ocenione zarówno przez Jury, jak i zgromadzoną publiczność. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, dyplomy oraz pamiątkowe mikołajkowe medale.
Opracowała: Anna Ledworowska
Organizatorzy: Małgorzata Mitura, Edyta Łapińska, Julita Ścigany, Anna Ledworowska

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z naszych jasełek.

jaseka2017

Szkolne Jasełka 2018