Z radością zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z II Szkolnych Jasełek.

II Szkolne Jasełka

Witam Państwa.
W zeszłym roku rozpoczęliśmy nową tradycję naszej szkoły salezjańskiej – bal karnawałowy „Salezjanie i przyjaciele”.

Chcąc kontynuować ten zwyczaj, serdecznie Państwa zapraszam na „Drugi Bal Karnawałowy Salezjanie i Przyjaciele”, który odbędzie się 20 stycznia 2018r. od godziny 20h00 (planowane zakończenie 4h00) w restauracji Uniwersyteckiej (UTP) w Bydgoszczy przy ul. gen. Andersa 1.

Będzie nam miło zobaczyć naszych zeszłorocznych gości i zachwycić ich nowymi przygotowanymi niespodziankami.
Osoby, które jeszcze się z nami nie bawiły zachęcamy do wspólnej zabawy, pysznego jedzenia i powiększonej ilości tataru ;), a to wszystko przy jeszcze lepszej muzyce.
Chcąc zwiększyć Państwa zadowolenie przygotowaliśmy losowanie nagród, w którym będą brali udział wszyscy goście.

Zapraszam do zakupu biletu w sekretariacie szkoły podstawowej przy ul. Salezjańskiej 1 lub przez wpłatę na konto bankowe: Zespołu Szkół Towarzystwa Salezjańskiego nr 44 1600 1084 18445304 5000 0004.

Koszt biletu dla jednej osoby wynosi 135 PLN. Zakończenie sprzedaży biletów planujemy na 10.01.2018r.

Zachęcamy sponsorów nagród do współpracy, a na Państwa pytania odpowie organizator: Joanna Nowaczek Skonieczna
pod nr tel. 608.59.42.76.

Joanna Nowaczek Skonieczna

„Drugi Bal Karnawałowy Salezjanie i Przyjaciele”

8 i 9 grudnia wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wraz z nauczycielami wspierali ogólnopolską akcję Caritas TAK! POMAGAM i zbierali żywność w fordońskim markecie Piotr i Paweł. Zbiórka odbywała się w piątek w godzinach popołudniowych, a w sobotę przez cały dzień. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wolontariuszy i poświęceniu przez nich swojego wolnego czasu udało się nam zebrać 8 koszy z żywnością!
Dziękuję uczestnikom: Natalce, Mai, Marietcie, Tomkowi, Maciejowi, Zosi, Zuzi, Mariance z SPTS, Julicie, Julii, Krzysiowi, Kubie, Martynie, Zuzi, Ani, Kubie z GTS oraz Oli, Agnieszce, Kasi, Sarze, Zuzi, Oli z LOTS. Dziękuję także wszystkim opiekunom.

Opracowanie: Agnieszka Piechowiak, opiekun Szkolnego Koła Caritas

Zbiórka żywności w ramach ogólnopolskiej akcji CARITAS TAK!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z nietypowych, ale jakże wesołych zajęc korekcyjnych. Tematyka prac - "Mikołaj układany stopami". Zapraszamy na obejrzenie fotorelacji."

Opracowanie: Iza Faustmann

Mikołaj układany stopami - gimnastyka korekcyjna na wesoło

Przez ostatnie dwa tygodnie uczniowie naszej szkoły brali udział w zbiórce darów dla rodziny wskazanej w akcji Szlachetna Paczka. Niektóre klasy zrezygnowały z tradycyjnych świątecznych upominków, by te pieniądze przekazać na zakup potrzebnych rzeczy. Inne klasy z kolei przeprowadziły własną zbiórkę pieniędzy, by wesprzeć wspólny cel. Nieoceniona jest też pomoc indywidualna - każdy, kto pragnął pomóc, przynosił żywność, środki czystości lub przedmioty wskazane przez rodzinę. Do akcji włączył się także Ksiądz Dyrektor, który przekazał na ten cel potrzebne meble.
W czwartek 7 grudnia wolontariusze zebrali się w bibliotece szkolnej, by spakować Szlachetną Paczkę. Tegoroczna paczka składa się aż z 23 elementów! W imieniu organizatorów akcji pragnę serdecznie podziękować każdemu, kto w jakikolwiek sposób nam pomógł. Po raz kolejny udowodniliśmy, że razem możemy więcej!
Paczka została zawieziona do wybranej rodziny w sobotę 9 grudnia.

Opracowanie: Agnieszka Piechowiak, opiekun Szkolnego Koła Caritas

"SZLACHETNA PACZKA"