Kamil Sikora zdobył pierwsze miejsce w kategorii klas 5, Gabriela Waszczuk zdobyła trzecie miejsce w kategorii klas 6.

W sobotę, 2 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku odbył się XV Powiatowy Konkurs Matematyczny „Mistrz Arytmetyki”. Celem konkursu była popularyzacja matematyki wśród uczniów, integracja uczniów pochodzących z różnych środowisk oraz promocja powiatu, gminy i szkoły. W tym roku patronat honorowy nad konkursem objęło: Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Starostwo Powiatowe oraz Radni Gminy Dąbrowa Chełmińska. W konkursie brali udział uczniowie klas IV – VII szkół podstawowych z powiatu bydgoskiego i dzielnicy Bydgoszcz – Fordon. W czterech kategoriach wiekowych wystartowało łącznie 89 uczestników w tym cztery osoby z naszej szkoły: Gabriela Waszczuk z kl. 6a, Kamil Sikora z kl. 5c, Wojtek Małycha z kl. 4c i Wojtek Gierach z kl. 4c. Każdy uczeń zmagał się przez 120 minut ze 100 zadaniami arytmetycznymi.
W kategorii klas 5 pierwsze miejsce zdobył Kamil Sikora z kl. 5c SPTS, natomiast w kategorii klas 6 trzecie miejsce uzyskała Gabriela Waszczuk z kl. 6a SPTS. Gratulujemy laureatom i finalistom konkursu.
Opracowanie: Agnieszka Pawlak