Miło nam zaprezentować wyniki egzaminów gimnazjalnych naszych starszych koleżanek i kolegów. Jesteśmy z nich bardzo dumni i gratulujemy tak wspaniałych wyników w nauce.
Slajd1

Slajd2

Dnia 16 czerwca 2018 r. zespół Sal - Canto wystąpił na XVI Salezjańskich Dniach Młodości. W tym roku zespół zaśpiewał cztery utwory: "Bieszczady", "Może i My", "Bardzo smutną piosenkę retro" oraz "Błogosławieni Miłosierni". Występ zespołu publiczności bardzo się spodobał. Po koncercie dzieci korzystały z atrakcji, gier i zabaw przygotowanych na Salezjańskie Dni Młodości.

Opiekun zespołu: Barbara Dziedzic
Galeria>>

Występ zespołu Sal - Canto na XVI Salezjańskich Dniach Młodości

29 maja 2018 jury drugiego ogólnopolskiego konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych „Popisz się talentem” 2018 wyłoniło trzydziestu laureatów. Jednym z nich jest uczeń klasy 3A Dominik Kujawa. Nagroda w konkursie to debiut w prawdziwej książce. Opowiadania laureatów zostaną profesjonalnie zredagowane i opublikowane w formie pięknego, ilustrowanego tomu, który uzyska ogólnopolską dystrybucję i promocję.
Dominikowi serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszego rozwijania literackiego talentu!
Opracowała: Anna Tomaszewska
Galeria>>

Dominik Kujawa z klasy 3A laureatem ogólnopolskiego konkursu literackiego "Popisz się talentem" 2018

Przy pięknej pogodzie, podczas Salezjańskiego Festynu Rodzinnego, przy głośnym dopingu, odbyły się cieszące się ogromnym zainteresowaniem II Mistrzostwa Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego, na ergometrach wioślarskich.
W rywalizacji w czterech kategoriach wzięło udział 115 początkujących wioślarzy. Była radość, zachwyt z pokonania wyznaczonej odległości, sprawdzenie wydolności swego organizmu, ale także na twarzach walczących do ostatnich sekund wioślarzy pojawiał się grymas niezadowolenia….
Ale wszyscy uczestnicy deklarowali walkę w przyszłym roku i często pojawiało się pytanie "a może nasza Szkoła sprawiłaby sobie ergometry?", gdzie w ciągu roku można by potrenować.
Jesteśmy otwarci na inicjatywę Ludzi Dobrej Woli, Naszych Przyjaciół.

Klasyfikacja:

Dziewczęta 100m
1. Marianna Ptasińska 0,24,1
2. Gabriela Waszczuk 0,26,5
3. Helena Kujawa 0,27,1

Chłopcy 200 m
1. Maciej Glugla 0,43,9
2. Tomasz Mucha 0,44,8
3. Łukasz Gąsiorowski 0,50,0

Panie 300 m
1. Małgorzata Ignas 1,11,2
2. Joanna Chmiel 1,11,3
3. Katarzyna Dymarkowska 1,22,9

Panowie 500 m
1. Przemysław Narloch 1,39,3
2. Zbigniew Małecki 1,42,7
3. Maciej Możuch 1,46,4

Puchary i Medale ufundowane przez bydgoski SALOS, wręczał Dyrektor ZSTS CS w Bydgoszczy, ks. Krzysztof Nestoruk.
Nad bezpieczeństwem sportowców czuwali i instruowali prawidłowość zmagań: Arkadiusz Nieradko i Marek Sikorski.
Galeria>>

II Mistrzostwa Szkoły w Ergometrach wioślarskich

W dniu 8. czerwca 2018 r. gościliśmy w naszej szkole aktora – p. Arkadiusza Krygiera, znanego z serialu „Gliniarze”. Spotkanie odbyło się w ramach akcji czytelniczej pt.: „Jak nie czytam, jak czytam”. Aktor, oprócz przeczytania fragmentu swojej ulubionej książki z dzieciństwa, a była to książka Karola May pt. „Winnetou” - zaprezentował zgromadzonym uczniom kilka zabawnych ćwiczeń emisji głosu. Uczestnicy spotkania mieli okazję sprawdzić się w roli aktora, wykonując pod okiem p. Arkadiusza ćwiczenia pozwalające przeczytać tekst wyraźnie i z poprawną intonacją. Nasz gość opowiedział również o swoim zawodzie - o niebezpiecznych scenach, o zabawnych sytuacjach, i o tym, jak wygląda typowy dzień zdjęciowy. Po prezentacji był też czas dla uczniów na zadawanie pytań dotyczących pracy aktora. Na pamiątkę tego niezwykłego spotkania każda klasa otrzymała zdjęcie z autografem p. Arkadiusza, można też było zrobić sobie z nim zdjęcie.

Spotkanie przygotowała: Teresa Stachniczek
Galeria>>

Aktor Arkadiusz Krygier gościem w naszej szkole