Niezwykły prezent otrzymali od Rodziców uczniowie klasy 7b. 18 czerwca 2018 r. udali się na Kartodrom, który mieści się w Bydgoszczy przy ul. Fordonskiej 116, by tam pod opieką pana Jacka Szatlacha, wielokrotnego Mistrza Polski z Bydgoskiego Towarzystwa Motorowego BTM mogli poczuć prędkość, jaką są w stanie rozwinąć gokarty. Każdy mógł kilkukrotnie samodzielnie lub pod opieką licencjonowanego kierowcy przejechać po torze kartingowym, który w Bydgoskim Kartodromie ma długość 1017 m. Z przejażdżki skorzystały również pani Mirella i pani Magda. Siódmoklasiści mogli również zobaczyć przejazd Łukasza Kozioła, który jeździ na gokartach od kilku lat, a na codzień trenuje w DSR Racing Team z Bydgoszczy.
Wyprawa klasy 7b zakonczyła się poczęstunkiem. Uczniowie klasy 7b serdecznie dziękują Rodzicom, panu Jackowi Sztlachowi, który niezwykle ciekawie, ale i cierpliwie wyjaśnił ważne aspekty przebywania i korzystania z toru kartingowego i panu Dawidowi Koziołowi za wykonanie zdjęć  wyczynów na torze. To była wspaniała przygoda.
Opracowanie: Magda Gaweł

Klasa 7b na gokartach

Jak co roku w czerwcu odbył się w naszej szkole Konkurs Karaoke. Uczestnicy śpiewali piosenki w języku polskim, angielskim i hiszpańskim. Wszyscy uczestnicy niebywale radzili sobie z niezwykle zróżnicowanym repertuarem. Jury w składzie: p. Mirella Tomczak, p. Iwona Piotrowska, p. Magdalena Gaweł i p. Barbara Dziedzic przyznało następujące nagrody:

Grand Prix - Nadia Orszt
Nagroda Publiczności - Cezary Nitecki

Kategoria klasy 4-5:
I miejsce - Hanna Niedbalska
II miejsce - Martyna Nieruszewicz
II miejsce - Maciej Klonowski
III miejsce - Natalia Ewert i Agnieszka Handke
III miejsce - Łucja Wilczak
Wyróżnienia: Julia Augustyniak i Helena Kujawa, Wiktor Wiśniewski, Jan Chilewski i Mateusz Lorenz, Marysia Wilczak, Anna Grelewicz, Hanna Rytlewska i Antonina Nowicka, Marta Kosma, Kamila Gierszewska i Maria Demanawa-Ptasińska

Kategoria klasy 6-7:
I miejsce - Julia Topolska
II miejsce - Zosia Tomaszewska i Monika Dąbrowska
II miejsce - Roxana Domagalska
III miejsce - Zuzanna Dąbrowska
III miejsce - Julia Szymańska
Wyróżnienie - Karol Mrówczyński

Gratulujemy!!!

Opracowanie: Barbara Dziedzic i Magda Gaweł

Szkolny Konkurs KARAOKE 2018

Biało-czerwona piłkarska atmosfera zagościła w murach naszej Szkoły w dniu otwarcia Mundialu Rosja 2018’.
Rozpoczęliśmy w kwietniu lasowaniem grup, losowaniem uczniów do poszczególnych drużyn uczestniczących w sportowym święcie.
Urugwaj – Mateusz Śliż, Egipt – Jakub Szelągowski, Arabia Saudyjska – Piotr Tonder, Portugalia – Wojciech Jędrzejczyk, Hiszpania – Mateusz Lorenc, Iran – Michał Stablewski, Maroko – Adam Lipowski, Francja – Jakub Jaciubek, Peru – Krzysztof Ignas, Dania - Marcel Kwaczonek, Australia – Konrad Lipowski, Argentyna – Jan Skonieczny, Chorwacja – Piotr Majewski, Islandia – Antoni Słówko, Brazylia – Wiktor Majer, Szwajcaria – Miłosz Marchlewski, Kostaryka – Martyna Nieruszewicz, Serbia – Marceli Bereznowski, Niemcy – Jan Chilewski, Meksyk – Adam Benabbou, Szwecja – Juliusz Staszak, Korea Płd. – Maksymilian Kordas, Belgia – Maksymilian Sikora, Anglia – Mikołaj Prokop, Tunezja – Matreusz Kotlęga, Panama – Maciej Tafelski, Polska – Franciszek Handke, Kolumbia – Bartosz Hoffmann, Senegal – Oskar Matylis, Japonia – Adrian Dąbrowski.

Sygnał do rozpoczęcia rywalizacji sportowej dał precyzyjnym strzałem na bramkę, ks. Dyrektor Krzysztof Nestoruk.

W meczu o III miejsce Polska pokonała Belgię 2:1.
Finał rozegrany został w iście piłkarskiej scenerii.
W ciszy wysłuchaliśmy hymnów finalistów: drużyn Australii i Francji
Po wyrównanym meczu zwyciężył faworyt Mistrzostw drużyna Francji 3:2

Klasyfikacja:
1. Francja Jakub Jaciubek
2. Australia Konrad Lipowski
3. Polska Franciszek Handke
4. Belgia Maksymilian Sikora

Królem Strzelców został Jakub Jaciubek – Francja.
Najładniejszą bramkę strzelił Maksiu Sikora w 2 sekundzie dogrywki meczu z bardzo silną drużyną Japonii – Adrian Dąbrowski.
Podczas biało czerwonego salezjańskiego święta wyróżnienia za piękne stroje, dekoracje otrzymały klasy: IV B, VI B, V C.

Indywidualne wyróżniono:

Dziewczęta: Natalia Ewert, Anna Grelewicz, Martyna Nieruszewicz, Zofia Nadobna, Julia Kolasa, Lena Wołowicz, Hanna Niedbalska, Maja Bykowska, Natalia Sikora, Olga Płocka, Julia Kolasa, Nicole Baryła, Wiktoria Lament.

Chłopcy:
Jakub Szelągowski, Adam Benabbou, Maksymilian Sikora, Krzysztof Glugla, Paweł Piekarski, Krzysztof Ignas, Igor Markwitan , Mikołaj Prokop, Maciej Tafelski.
Przez całą imprezę niósł się śpiew.. „Polska biało- czerwoni”
Aby jak najdłużej...
Opracowanie: Marek Sikorski

Mundialowe szaleństwo SPTS 2018’