Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. 
Polityka prywatności

Biało-czerwona piłkarska atmosfera zagościła w murach naszej Szkoły w dniu otwarcia Mundialu Rosja 2018’.
Rozpoczęliśmy w kwietniu lasowaniem grup, losowaniem uczniów do poszczególnych drużyn uczestniczących w sportowym święcie.
Urugwaj – Mateusz Śliż, Egipt – Jakub Szelągowski, Arabia Saudyjska – Piotr Tonder, Portugalia – Wojciech Jędrzejczyk, Hiszpania – Mateusz Lorenc, Iran – Michał Stablewski, Maroko – Adam Lipowski, Francja – Jakub Jaciubek, Peru – Krzysztof Ignas, Dania - Marcel Kwaczonek, Australia – Konrad Lipowski, Argentyna – Jan Skonieczny, Chorwacja – Piotr Majewski, Islandia – Antoni Słówko, Brazylia – Wiktor Majer, Szwajcaria – Miłosz Marchlewski, Kostaryka – Martyna Nieruszewicz, Serbia – Marceli Bereznowski, Niemcy – Jan Chilewski, Meksyk – Adam Benabbou, Szwecja – Juliusz Staszak, Korea Płd. – Maksymilian Kordas, Belgia – Maksymilian Sikora, Anglia – Mikołaj Prokop, Tunezja – Matreusz Kotlęga, Panama – Maciej Tafelski, Polska – Franciszek Handke, Kolumbia – Bartosz Hoffmann, Senegal – Oskar Matylis, Japonia – Adrian Dąbrowski.

Sygnał do rozpoczęcia rywalizacji sportowej dał precyzyjnym strzałem na bramkę, ks. Dyrektor Krzysztof Nestoruk.

W meczu o III miejsce Polska pokonała Belgię 2:1.
Finał rozegrany został w iście piłkarskiej scenerii.
W ciszy wysłuchaliśmy hymnów finalistów: drużyn Australii i Francji
Po wyrównanym meczu zwyciężył faworyt Mistrzostw drużyna Francji 3:2

Klasyfikacja:
1. Francja Jakub Jaciubek
2. Australia Konrad Lipowski
3. Polska Franciszek Handke
4. Belgia Maksymilian Sikora

Królem Strzelców został Jakub Jaciubek – Francja.
Najładniejszą bramkę strzelił Maksiu Sikora w 2 sekundzie dogrywki meczu z bardzo silną drużyną Japonii – Adrian Dąbrowski.
Podczas biało czerwonego salezjańskiego święta wyróżnienia za piękne stroje, dekoracje otrzymały klasy: IV B, VI B, V C.

Indywidualne wyróżniono:

Dziewczęta: Natalia Ewert, Anna Grelewicz, Martyna Nieruszewicz, Zofia Nadobna, Julia Kolasa, Lena Wołowicz, Hanna Niedbalska, Maja Bykowska, Natalia Sikora, Olga Płocka, Julia Kolasa, Nicole Baryła, Wiktoria Lament.

Chłopcy:
Jakub Szelągowski, Adam Benabbou, Maksymilian Sikora, Krzysztof Glugla, Paweł Piekarski, Krzysztof Ignas, Igor Markwitan , Mikołaj Prokop, Maciej Tafelski.
Przez całą imprezę niósł się śpiew.. „Polska biało- czerwoni”
Aby jak najdłużej...
Opracowanie: Marek Sikorski
Galeria>>

Mundialowe szaleństwo SPTS 2018’