Jest nam miło poinformować, że Basia Wójcicka, uczennica klasy 6a zajęła I miejsce w konkursie EKOLIDER edycja 2019. Dnia 5 września wraz z klasą, wychowawczynią panią Agnieszką Piechowiak oraz koodrdynatorką konkursu pojechała do Przysieka koło Torunia, by odebrać swoją nagrodę - rower górski oraz wyjazd dla siebie i klasy na zieloną szkołę.

Basia od kwietnia br. pracowała z panią Magdą nad swoim projektem. Przeprowadzała lekcje dla swoich koleżanek i kolegów ze szkoły na temat parków krajobazowych województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wspólnie z panią Magdą zachęcała do udziału w konkursach ekologicznych na terenie szkoły. Wszystkie te działania zostały nagrodzone, ponieważ praca Basi została uznana wśród 103 innych prac z najlepszą. Basiu wielkie gratulacje dla Ciebie i podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w ten sukces, a szczególnie dla Rodziców Basi oraz dla najbliższych, którzy wykazali się szczególną cierpliwością. Dziękujemy również drogiej Dyrekcji za szeczólne wsparcie duchowe i wielką życzliwość wobec projektu Basi. To wszystko złożyło się na wspaniały sukces Basi i fakt, że w naszej szkole dużow mówi się o ekologii i działa dla ekologii. Gratulacje dla Basi!!!

27 września klasa 2a wybrała się do „Muzeum Mydła i Historii Brudu" na warsztaty mydlane, gdzie każdy zaprojektował i wykonał swoje własne glicerynowe mydło. Po warsztatach wysłuchaliśmy barwnych historii jak dbano o higienę od czasów średniowiecza aż po PRL i jakich używano środków czystości. Bardzo zaciekawiły nas oryginalne eksponaty zgromadzone w muzeum: tarki do prania, balie do kąpieli, ale największe zainteresowanie wzbudził pierwowzór prysznica. Na zakończenie wysłuchaliśmy zabawne anegdoty o dawnych sposobach pozbycia się brudu. Do szkoły wróciliśmy bardzo zadowoleni z wyprawy i zaopatrzeni w piękne i pachnące mydełka.
Opracowała: Anna Tomaszewska

Beskid Żywiecki ze wspaniałymi panoramami, polankami pełnymi słodkich jagód, chłodem cienistych świerkowych lasów.I w takim klimacie pragniemy podziękować za wsparcie finansowe obozu: Fundacji Lotto im. H. Konopackiej, Fundacji KGHM Polska Miedź i Fundacji Orlen Dar Serca.

Obóz sportowy w Żabnicy, raj dla salezjańskich piłkarzy przygotowujących się do nowego sezonu. Boiska, baseny, odnowa biologiczna, ale też pobudka o 7.00, dwie jednostki treningowe dziennie, mecze towarzyskie z drużyną Skałka Żabnica.
Sportowcy wylewali pot, natomiast Młodzi Programiści programowali na IPadach, tworzyli projekty w środowisku Scratch Junior, rebusy, łamigłówki, labirynty w postaci gier komputerowych.
Zdobywcy szlaków z szerokim uśmiechem zdobywali Prusów, Lipowską, Rysiankę, Klimczok.
Modliliśmy się w Szczyrku, w Sanktuarium na Górce.
A na koniec obozu reklamowana Energylandia. Gorąco polecamy. Warto!
BOOMERANG, ANACONDA, DRAGON, HYPERION, SPEED, MAYAM, FORMUŁA są prawdziwym rajem dla wszystkich entuzjastów wysokiej adrenaliny. A nasze salezjańskie dzieci do tej grupy należą.
Opracowanie: Marek Sikorski

Malowniczy Beskid Żywiecki

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą wypoczynku zimowego - ferie 2020. Poniżej możliwość pobrania oferty oraz druków niezbędnych do rejestracji uczestnika obozu.
Oferta - pobierz
Karta kwalifikacyjna - pobierz
Wziosek/zgłoszenie - pobierz

zimowisko
Salos2020 1

...gorący klimat, atmosfera wiecznej fiesty, bajeczne widoki „Dzikiego Wybrzeża”

Relaksik w znanym nam hotelu Surf Mar, przeplatany zwiedzaniem Barcelony( Sagrada Familia, La Rambla, Santa Eulalia, Camp Nou), Tossa de Mar i szaleństwem w Marinelandzie (Marine ZOO, Parrots, Aviary, Speed Boat, Anaconda, Crazy Race)
I co ważne, przelot samolotem Berlin – Barcelona – Berlin. Strzał w dziesiątkę, bo ileż to razy można zwiedzać Paryż czy oglądać przepych Monte Carlo, Monaco czy Cannes.
Romantyczne spacery, spotkania modlitewne, basenowo-morskie kąpiele, wieczorne spotkania karciane, pyszne jedzonko.
Cóż więcej potrzeba, aby w we wspaniałym gronie koleżanek, kolegów i kadry, dać się ponieść hiszpańskiej fali.
Opracowanie: Marek Sikorski

Słoneczna Hiszpania