Alfik matematyczny 2018
Michał Mucha, Wojciech Gierach, Jan Kałuza, Kamil Sikora, Łucja Wilczak – II miejsce
Wojciech Żarnowski, Agata Łosińska, Gabriela Waszczuk, Tomasz Mucha – III miejsce

Międzyszkolne zawody o miano "Matematycznego Orła"
Michał Mucha – III miejsce
Wojciech Małycha – III miejsce
Wojciech Gierach – finalista

"Kangur matematyczny 2019"
Michał Mucha, Wojciech Małycha – wynik bardzo dobry
Karolina Zając, Natalia Kałamaja, Maciej Maraszek, Maja Nowińska, Zofia Sawicka, Agata Łosińska,
Agata Dąbrowska, Wojciech Gierach, Jan Kałuza, Weronika Możuch, Adam Benabbou, Kamil Sikora,
Krzysztof Glugla, Łucja Wilczak, Łukasz Furtak, Tomasz Kapczyński, Zuzanna Dąbrowska, Tomasz Mucha, Kacper Skaza, Przemysław Moskal - wyróżnienie

„Liga Zadaniowa"
Kamil Sikora, Krzysztof Glugla – I miejsce
Łucja Wilczak, Wiktor Wiśniewski – II miejsce
Franciszek Handke, Szymon Możuch, Gabriela Waszczuk - III miejsce

„Matematyka na 6"
Przemysław Moskal – finalista
Tomasz Mucha, Róża Domańska - wyróżnienie

Gratulujemy!!!
Opracowanie: Anna Racka-Możuch

Sukcesy matematyczne uczniów klas 4-8 SPTS w roku szkolnym 2018/2019

Przedstawiamy zestawa podręczników na nowy rok szkolny 2019/2020.
Pobierz w wersji PDF>>
podreczniki2019 2020 1podreczniki2019 2020 2

podreczniki2019 2020 3

podreczniki2019 2020 4

podreczniki2019 2020 5

podreczniki2019 2020 6

podreczniki2019 2020 7

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły osiągnęli znaczące sukcesy informatyczne. W kwiekniu 86 uczniów z klas 2-8 stanęło do rywalizacji w Ogólnopolskim Konkursie Orzeł Informatyczny. Troje z nich uzyskało wyróżnienie. Są nimi Antoni Lipiński z klasy 2c, Wojciech Żarnowski z klasy 4c oraz BaArtłomiej Gogol z klasy 8b. Serdecznie Gratulujemy!
Miejsca na podium nasi uczniowie uzyskali w I Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostwach w Programowaniu PIX, które odbywały się w dwóch etapach w miesiącu maju.

W kategorii SKILLED tytuł laureata otrzymali:
Anna Grelewicz I miejsce - 15 pkt.
Wojciech Małycha I miejsce - 15 pkt.
Wojciech Żarnowski I miejsce - 15 pkt.
Natalia Sterkowicz IV miejsce - 12 pkt.
Julia Sterkowicz IV miejsce -12 pkt.
Weronika Możuch VIII miejsce - 8 pkt.
Michał Mucha IX miejsce - 7 pkt.

W katergorii MASTER tytuł laureata otrzymali:
Róża Domańska I miejsce - 15 pkt.
Bartłomiej Gogol II miejsce - 12 pkt.
Szymon Możuch X miejsce - 6 pkt.
Serdecznie gratulujemy!!
Opracowanie: Renata Kałamaja, Edyta Łapińska i Magda Gaweł
Sukcesy informatyczne naszych uczniów

W tym roku szkolnym po raz pierwszy nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”, której celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. 7 czerwca br. punktualnie o godz.10:00 wszyscy uczniowie oraz nauczyciele Collegium Salesianum zgromadzili się na szkolnym boisku.
Spotkanie rozpoczął najmłodszy uczestnik - uczeń klasy "0", odczytując na głos kilka zdań z książki pt. „Nela na krańcach świata”. Czytała nam również pani wicedyrektor Brygida Tuszyńska. Następnie głośnym czytaniem „popisywali się” uczniowie klas 0-8, a potem młodzież gimnazjalna i licealna. Kolejne chwile wszyscy spędzili w ciszy, sam na sam ze swoją ulubioną książką.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy ustawili się tak, by stworzyć napis SALEZJANIE.
W sumie w akcji wzięło udział 441 uczniów. Przygotowali ją i przeprowadzili bibliotekarze – p. Teresa Stachniczek i p. Wojciech Zabłocki.

"Jak nie czytam, jak czytam..."

13 czerwca po raz kolejny w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Karaoke. W tym roku oprócz znanych polskich przebojów, uczniowie zaśpiewali piosenki w języku angielskim, hiszpańskim oraz koreańskim.Jury w składzie p. Mirella Tomczak, p. Iwona Piotrowska, p.Barbara Dziedzic i p.Magdalena Gaweł wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach: klasy 4-6 oraz klasy 7-8.
Kategoria klasy 4-6:
I miejsce - Agata Dąbrowska
II miejsce - Maciej Klonowski i Martyna Nieruszewicz
III miejsce - duet Cezary Nitecki i Hanna Niedbalska oraz Paulina Kamyk i Maria Demanawa-Ptasińska
Wyróżnienia: Amelia Korach, Zofia Konieczka, Kornelia Matuszczak, Julia Kolasa, Olga Płocka, Agnieszka Handke.
Kategoria klasy 7-8:
Grand Prix - Nadia Orszt
I miejsce - Natalia Kozioł i Julia Topolska
II miejsce - Zuzanna Dąbrowska i Julia Szymańska
III miejsce - Karol Mrówczyński
Wyróżnienia: Julia Burek, Gabrysia Waszczuk, Wiktoria Lament, Oliwia Korach, Nikola Andrzejewska.
Opracowanie: Barbara Dziedzic

Szkolny Konkurs KARAOKE 2019