30 – 31 maja odbyła się szkolna wycieczka klas 2a, 2c i 3a do Szkoły Leśnej na Barbarce. Podczas wycieczki dzieci uczestniczyły w terenowych warsztatach przyrodniczych. Prowadziły obserwacje ornitologiczne, poznawały życie i rozwój płazów, rozwiązywały różne zagadki. Miłymi akcentami były zawody sportowe, wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku oraz własnoręczne uszycie „biedronkowych” breloczków.

Opracowanie: Julita Ścigany

„Lasu szum, ptaków śpiew…” - wycieczka klas 2a, 2c i 3a do Szkoły Leśnej na Barbarce

1200 młodych salezjańskich sportowców z 16 krajów, spotkało się w Lublanie, aby bawić się, zwiedzać i rywalizować podczas XXX Światowych Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej. Nasz kraj reprezentowany był m.in. przez siatkarzy bydgoskiego SALOS-u, którzy po wspaniałej walce zajęli II miejsce, zdobywając srebrne medale.

Nasi zawodnicy pokonali Kraków I/Polska 2:0, Kraków II/Polska 2:1, Węgry 2:0. Ulegliśmy w finale drużynie Belgii 0:2.
Podczas Igrzysk graliśmy w składzie: Grzegorz Kapka, Dominik Uszko, Dominik Hejnowicz, Robert Kaptur, Marcel Grudlewski, Kornel Ziętak, Maciej Robaczewski, Adam Swinarski, Kacper Czyżak, Antoni Daniel, Mateusz Wysocki.
Trener drużyny: Joanna Ziętak, kierownik drużyny: Michał Uszko.
Była to wspaniała przygoda, duch jedności w różnorodności był niewiarygodny. Uczestniczyliśmy w festiwalu salezjańskim, zwiedzaliśmy Jaskinię Postojną, przeżyciem był udział we mszy świętej , sprawowanej przez kapelana olimpijczyków ks. Edwarda Plenia.
Sercem wolnego czasu było Valdocco.
Wspólne kibicowanie, nawiązywanie przyjaźni, tańce i śpiewy w obsadzie międzynarodowej, na przystanku autobusowym, pozostaną na długo w pamięci.
W stolicy Słowenii, było biało-czerwono, a to m.in. dzięki wsparciu Firmy TAURON i Fundacji LOTTO.
Opracowanie: Marek Sikorski

XXX Światowe Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Lublanie

28 maja w klasach 0 - 3 odbyła się 5. edycja konkursu języka angielskiego ”Happy English”.
Uczestnicy w wieku 6 – 10 lat zaprezentowali swoje umiejętności językowe w piosence lub w wierszu. W wyniku prezentacji komisja wyróżniła następujące osoby:
Klasy 0
I miejsce: Rozalia Grajewska
II miejsce: Nathan Behrendt
III miejsce: Paweł Rogoziewicz
Klasy I
I miejsce: Klara Kolasa
II miejsce: Lena Rodman i Alicja Barańska
III miejsce: Jan Hełminiak
Klasy II
I miejsce: Wiktoria Świątkowska i Maria Nowicka
II miejsce: Marta Bąk
III miejsce: Mateusz Kujawa
Klasy III
I miejsce: Nina Wójtewicz
II miejsce: Lena Choroś i Kalina Czapla
III miejsce: Xavier Jonem

Nagrodę publiczności zdobyła: Klara Kolasa

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za aktywny i liczny udział, składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego. Serdecznie dziękujemy dyrekcji, nauczycielom oraz rodzicom za pomoc w organizacji konkursu.
W sposób szczególny podziękowania kierujemy do sponsorów, dzięki którym każdy uczestnik konkursu otrzymał cenną i atrakcyjną nagrodę.

Organizatorki: Julita Ścigany i Małgorzata Szymczak
Opracowała: Małgorzata Szymczak

Happy English 2019

Wtorek 18 czerwca
11.00 - uroczysta Msza św. ze sztandarem w Kościele św. Marka dla. kl. 0-7
16.00 – uroczysta Msza św. ze sztandarami w Kościele św. Marka dla uczniów klas ósmych SPTS i trzecich Gimnazjum.
Po Mszy św. pamiątkowe zdjęcia.
Po części oficjalnej – rozdanie pozostałych świadectw i pożegnania z wychowawcami w klasach.

Środa 19 czerwca
Klasy 0-3 przychodzą na godz. 9.00
- na placu przed szkołą odśpiewanie hymnu państwowego
- głos zabierze ks. Dyrektor Krzysztof Nestoruk
- program artystyczny
- wychowawcy rozdają świadectwa w klasach i żegnają się z uczniami

Klasy 4-7 przychodzą na godz. 8.00
na sali gimnastycznej przy ul. Pod Reglami wspólne odśpiewanie hymnu państwowego
- słowo ks. Dyrektora Krzysztofa Nestoruka
- wręczenie nagród i świadectw najlepszym uczniom
- krótki program artystyczny
- wręczenie świadectw i nagród pozostałym uczniom w klasach i pożegnanie się z wychowawcami

W Bydgoskim Międzyszkolnym Konkursie Artystycznym pt. „W Bydgoszczy o niepodległości” organizowanym przez Muzeum Wojsk Lądowych i Zespół Szkół Handlowych w Bydgoszczy uczennice naszej szkoły odniosły szereg sukcesów. Julia Burek z klasy 8a zajęła 1.miejsce w kategorii literackiej, Natalia Kozioł z klasy 8b zdobyła 1.miejsce w kategorii plastycznej, a Maja Burek z klasy 8a wyróżnienie w kategorii plastycznej. Nagrody zostały wręczone podczas uroczystej gali w Muzeum Wojsk Lądowych w dniu 13 maja. Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Opracował: Tomasz Drożyński

Plastyczny sukces naszych uczennic