Z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie z klasy 0 A zorganizowali uroczyste spotkanie, na którym zaprezentowali długo przygotowywaną niespodziankę – przedstawienie „O Bożym narodzeniu”.
Po występach nagrodzonych burzą oklasków, dzieci zaprosiły gości na poczęstunek. Pyszne ciasta były dziełem mam, które równie mocno jak dzieci zaangażowały się w przygotowanie niespodzianki dla seniorów. Wnuczęta przygotowały także malowane na wodzie laurki z życzeniami oraz portrety swoich ukochanych dziadków i babć.
Spotkanie było wyjątkową okazją do podziękowania za opiekę, troskę, cierpliwość i nieograniczony czas poświęcany wnukom, o czym wspomniała obecna na uroczystości Pani Dyrektor Brygida Tuszyńska.
Serdeczne słowa i łzy wzruszenia ocierane ukradkiem przez gości wynagrodziły trudy związane z przygotowaniami do występów. Trochę żal, że Dzień Babci i Dziadka jest tylko raz w roku, ale przecież tak być nie musi.
Opracowanie: wychowawca klasy 0A - Anna Ledworowska
Galeria>>

W ostatnim dniu stycznia uczniowie z klas 0 –III świętowali Dzień Patronów Szkoły podczas wspólnej zabawy integracyjnej.
Zabawa rozpoczęła się odczytaniem listu do dzieci od św. Jana Bosko – patrona szkoły. Przynieśli go mali pomocnicy księdza, którzy swym wyglądem niezwykle przypominali wielkiego Salezjanina. W liście, oprócz wielu miłych słów, znajdowały się również zadania, w których ukryte były dobre rady i wskazówki skierowane do dzieci.
Przed rozpoczęciem zabawy społeczność szkolna podzielona została na dwie grupy. Pierwszą stanowili uczniowie z klas 0-III. Druga grupa składała się z dość mocno zaskoczonych zadaniem nauczycieli. Na szczęście wszyscy doskonale sobie poradzili mimo, iż zadanie dla nauczycieli było nieco utrudnione.
Spotkanie przeplatane było wesołymi zabawami muzyczno- ruchowymi i wspólnym śpiewem, zaś każde dobrze wykonane zadanie publiczność nagradzała gromkimi brawami.
Na zakończenie zabawy wręczane były listy zgromadzone w działającej jak zwykle w styczniu „Poczcie świętego Jana Bosko”. To właśnie w dniu święta patronów szkoły wyjmowane są ze skrzynki i wręczane adresatom. Wszyscy zawsze są bardzo ciekawi, ile listów dostaną, od kogo i co w nich będzie napisane?
Również nauczyciele czekają na listy. Każdy chciałby dostać ich jak najwięcej, bo są w nich napisane tylko miłe słowa lub podziękowania.
Okazało się, że jednym z adresatów był sam ks. Jan Bosko. List napisały do niego dzieci w podziękowaniu za cenne rady wskazujące drogę do świętości.

Organizator: Anna Ledworowska
Oprawa muzyczna: Mariola Ziółkowska
Galeria>>

Z dziennika kolonistki

W pierwszym tygodniu ferii 2019 został zorganizowany obóz narciarsko-snowboardowy.  W niedzielę rano ruszyliśmy w trasę do Małego Cichego. Jechaliśmy tam super autokarami. :)
Mieszkaliśmy w DW Oliwia. Jedzenie było tam pyszne! 
Zostaliśmy podzieleni na grupy zgodne z naszymi umiejętnościami narciarskimi i snowboardowymi.  
Po śniadaniu ruszaliśmy na stok, aby szlifować nasz styl jazy pod okiem cierpliwych instruktorów. Najbardziej zaawansowani mogli również popołudniami jeździć razem z naszymi opiekunami. Wieczorem mieliśmy fitness. Chodziliśmy na spacery. Było tam bardzo dużo śniegu, w niektórych miejscach aż do szyi!  
Pan Marek (kierownik naszego wyjazdu) zrobił nam wielką niespodziankę! Mieliśmy kulig! Jeździliśmy saniami zaprzężonymi w konie po leśnych drogach. Ostatniego dnia wieczorem dostaliśmy medale za uczestnictwo w tegorocznym zimowisku! 
Było naprawdę super!

Opracowała: Ania Grelewicz
Galeria>>

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły, nauczycieli oraz rodziców do udziału w Tygodniu Kolorów w dniach 11 – 15 lutego 2019

Tegoroczne hasło: „Jaki kolor ma uśmiech”

Poniedziałek – pomarańczowy
Temat dnia: Zwinny jak kot.
„Jestem mały, zwinny kotek i przeskoczę każdy płotek”.
Zadania:
W szkole:
• klasy 0 - 8: uczniowie każdej klasy wykonują wspólne prace plastyczne dotyczące tematu dnia oraz układają krótkie rymowanki,
• klasy 0 -3: uczniowie biorą udział w grach i zabawach ruchowych zorganizowanych przez wychowawców klas.

Wtorek – zielony
Temat dnia: Dbam o swoją zieloną planetę.
„Ziemię mamy tylko jedną, więc szanujmy ją. Bo cóż z nami stanie się, gdy zniszczymy ją”.

Zadania:
W domu:
• klasy 0 - 8: uczniowie samodzielnie przygotowują pracę plastyczną zgodną z tematem dnia zawierającą hasło promujące ochronę środowiska, format A - 4, technika dowolna,
W szkole:
• klasy 0 - 8: uczniowie wykonują przestrzenną pracę plastyczną z wykorzystaniem plasteliny, biorą udział w spotkaniu z leśniczym - pracownikiem lasów państwowych (wg harmonogramu spotkań ), rozwiązują krzyżówki, uzupełniają karty pracy, kolorują rysunki.

Środa – żółty
Temat dnia: „ Słoneczko nasze rozchmurz buzię”.
„Słonce, słonko, słoneczko grzej nas ty dobra gwiazdeczko. Nie żałuj nam swych promyków, masz ich przecież bez liku”.

Zadania:
W szkole:
• klasy 0 – 3: uczniowie wspólnie z nauczycielem przygotowują przepaski na głowę oraz rozmawiają na temat dobroczynnego działania promieni słonecznych,
• klasy 4 -8: uczniowie każdej klasy odszukują żółte koperty z zadaniami, które po wykonaniu przekazują organizatorowi.

Czwartek – czerwony
Temat dnia: „ Zakochać się można również w… książce ”.
„ Miłość niejedno ma imię. Czasami pojawia się i znika, jak zając po polu fika”.

Zadania:
W domu:
• klasy 0 - 8: uczniowie przygotowują czerwone serduszka z miłą dedykacją zawierające imię i nazwisko adresata,
wyszukują ulubioną książkę (w zbiorach domowych lub bibliotecznych), przynoszą do szkoły, czytają wybrany fragment, zachęcają do przeczytania.
W szkole:
• klasy 0 -3: uczniowie wykonują zakładki do książki.

Piątekwielobarwny
Temat dnia: „Kolorowy zawrót głowy”.
„Pomaluj szkołę kolorami tęczy, niech każdy uczeń będzie radośniejszy”
Zadania:
W domu:
• klasy 0 -8: uczniowie przygotowują zabawny, kolorowy strój z wykorzystaniem rekwizytów (np. kapelusz, czapka, krawat, parasol, chusta…) oraz produkty na kolorowy kiermasz żywności (przy pomocy rodziców, dziadków - sałatki owocowe, warzywne, soki, galaretki, ciasta, przekąski…).

Dodatkowe informacje:
• Każdego dnia ubieramy się zgodnie z kolorem dnia.
• Przygotowujemy zadania zarówno w klasie, jak i w domu.
• Wykonane prace (podpisane w prawym, dolnym rogu - imię, nazwisko, wiek) przekazujemy organizatorom.
• Podczas „Tygodnia kolorów” będzie zbierana karma dla kotów.
• Całkowity dochód ze zbiórki pieniędzy uzyskany podczas kiermaszu oraz poprzez dokonanie wpłat bezpośrednio na konto fundacji (informacje na plakatach) zostanie przekazany na cel charytatywny.

Organizatorzy: Teresa Stachniczek, Marzena Stawicka, Małgorzata Szymczak, Julita Ścigany

Dnia 10 stycznia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 65 w Bydgoszczy odbył się Fordoński Konkurs Kolęd i Pastorałek. Miło mi poinformować, że uczennice naszej szkoły zajęły miejsca na podium. Agata Dąbrowska w kategorii klasy II-IV wyśpiewała 1 miejsce, a Zuzanna Dąbrowska w kategorii klas V-VIII 2 miejsce.

W tym samym dniu w Wiatraku odbył się III Wojewódzki konkurs kolęd i pastorałek "Aniołowie się radują". Uczeń klasy 5b Maciej Klonowski zajął 3 miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych!

Opracowała: Barbara Dziedzic
Galeria>>