Serdecznie zapraszamy na wywiadówkę, która odbędzie się w czwartek 13 grudnia. Dla klas 0-3 o godz. 17.00. Dla klas 4-8 o godz. 18.00 zebranie z podaniem ocen proponowanych rozpocznie się spotkaniem z ks. Dyrektorem Krzysztofem Nestorukiem na holu I piętra.

25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. Zabawka ta towarzyszy dzieciom przez wiele lat. To nie tylko pluszowa przytulanka, ale "ktoś" bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Miś jest przyjacielem dzieci i nie wypada zapominać o jego święcie.
W tym roku "Dzień Pluszowego Misia" przebiegał pod hasłem "Mój ukochany miś podróżuje po Polsce". Aby uczcić tego wyjątkowego przyjaciela wszystkich dzieci, klasy 0-III zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w specjalnie przygotowanych konkursowych wyzwaniach.
Najmłodsze dzieci, czyli klasy 0 i I miały okazję uczestniczyć w konkursie plastycznym pt.: „Mój ukochany miś podróżuje po Bydgoszczy” , a uczniowie klas II przedstawiali postać Misia odwiedzającego różne miejsca w Polsce.
Przed uczniami klas III stanęło literackie wyzwanie napisania „Dziennika Podróży” Misia zwiedzającego różne miejsca w Polsce.
Jak co roku, wiele dzieci zechciało pochwalić się swoimi umiejętnościami i zachwyciło swoim talentem. W konkursie plastycznym udało się wyróżnić i nagrodzić aż 17 osób, a mistrzami pióra zostało 10 - cioro trzecioklasistów.
Zorganizowane konkursy, to nie jedyne atrakcje jakie zostały przygotowane dla dzieci specjalnie na ten dzień.
Każda klasa mogła urządzić w swojej sali wystawę pluszowych misiów, a w ramach akcji czytelniczej „Czytaj z Misiem” – dzieci, przez cały tydzień, mogły przynosić do szkoły książeczki, w których to głównym bohaterem jest Miś i czytać je każdego dnia.
Wyjątkowym wydarzeniem okazała się wizyta pani Katarzyny z ZOO w Myślęcinku, eksperta w dziedzinie wszelkich misiów - tych dużych i tych małych. Podczas przygotowanej prezentacji przekazała dzieciom wiele cennych informacji na temat życia i zwyczajów niedźwiedzi żyjących na całym świecie. Dziękujemy za tak cenną lekcję.

Organizatorzy: Anna Ledworowska, Julita Ścigany
Opracowanie: Julita Ścigany
Galeria>>

Dzień Pluszowego Misia

20 listopada 2018 r. uczniowie klasy 2c uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Leroy Merlin. Pani Kinga, podczas przygotowanej prelekcji, w ciekawy sposób przybliżyła dzieciom niezwykły świat roślin. Po tak cennej lekcji, wszyscy sięgnęli po rękawiczki oraz łopatki i rozpoczęła się zabawa w „przesadzanie kwiatów”. Sadzenie roślin okazało się ogromną frajdą dla dzieci.
Każdy z dumą zabrał swój kwiatek do domu.

Opracowanie: Julita Ścigany
Galeria>>

„DZIECIAKI – SADZENIAKI” KLASA 2C Z WIZYTĄ W LEROY MERLIN

Jak co roku w naszej szkole obchodzimy imieniny św. Cecylii, które przypadają 22 listopada. W tym roku patronka muzyków, chórzystów zaprosiła nas na przyjęcie imieninowe 27 listopada. Uczniowie klas 4-8 przynieśli solenizantce w prezencie najpiękniejsze utwory muzyczne zagrane na keyboardzie, gitarze oraz zaśpiewane solo i w grupach piosenki bardziej i mniej znane. Społeczność szkoły postarała się, by św. Cecycia była szczególnie zadowolona, ponieważ wśród gości znalazł się Maks Łapiński, nasz absolwent i tegoroczny uczestnik The Voice of Poland. Zaśpiewał on 2 utwory, a jeden z nich skomponował i napisał szczególnie na ten wspaniały dzień. Wszystkie występy były na wysokim poziomie, a publiczność bawiła się wyśmienicie. Przyjęcie imieninowe św. Cecylii uważamy za niezwykle udane.
Program Cecyliady 2018:
1. Występ zespołu "Sal-Canto:: "Bez słów", "Może i My".
2. Jan Szymański - keyboard "Holidays"
3. Agata Dąbrowska - śpiew "Bohater".
4. Oskar Skonieczny - wiolonczela "Koncert".
5. Martina Echaust - keyboard "Anglia".
6. Karolina Zając, Tosia Sołkiewicz, Alicja Kuzioła, Oliwia Miętkiewicz - śpiew "Nie ma fal".
7. Jakub Szmyciński, Marika Echaust, Mateusz Wiese, Seweryn Pituła - śpiew "Dałem ci kamień z wielkim love".
8. Marika Echaust - keyboard "Boogie".
9. Adam Lipowski - keyboard "Bouree".
10. Julia Kolasa, Olga Płocka - śpiew "Byle jak".
11. Tosia Nowicka, Natalia Ewert, Hania Rytlewska - śpiew "Lustra".
12. Łukasz Kozioł - gitarz "Etiuda" i "Konik".
13. Michalina Czuczejko - keyboard.
14. Natasz Kamińska, Julia Wiese, Zosia Ławrynowicz, Lena Poliwka - śpiew "Barbarossa".
15. Klaudoa Bondos - śpiew "Niech pomyślą, że to ja".
16. Oliwia Bukowska - śpiew " Bądź dużym chłopcem".
17. Marianka Demanawa-Ptasińska, Kamila Bierszewska, Łucja Wilczak - śpiew Thousand years".
18. Jan Chilewski, Mateusz Lorenc - śpiew "Nie bądź taki szybki Bill".
19. Klasa 6 b - śpiew "Hej przyjacele" przy kompaniamencie gitar Marianki Demanawa Ptasińskiej i Łucji Wilczak.
20. Martyna Nieruszewicz, MArta Erdman - śpiew "weź nie pytaj".
21. Hania NIedbalska, Zosia Zręba, Agata Wcisła - śpiew "Dach".
22. Olivier Skonieczny - keyboard "Sierotka".
23. Julia Burek - śpiew "Eres".
24. Julia Topolska - śpiew "Lovely".
25. Roxana Domagalska - śpiew "Sober".
26. Nadia Orszt - śpiew  "Eyes, nose, lips".
27. Jan Waniore - keyboard "Ole Hiszpania".

Na zakończenie wystąpił nasz gość honorowy - Maks Łapiński, który zaśpiewał przy użyciu loopera piosenkę "Małomiasteczkowy" oraz własną kompozycję. Nasz gość otrzymał gromkie brawa i ogromny aplauz. Wszyscy chcieli otrzymać autograf naszej gwiazdy.Kolejna Cecyliada już za rok. Już nie możemy się doczekać.

Opracowały: Barbara Dziedzic i Magda Gaweł
Galeria>>

CECYLIADA 2018

19 listopada odbył się II Międzyszkolny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych i III klas gimnazjów zorganizowany przez panią Barbarę Dziedzic, panią Dorortę Piotrowską, panią Stefanię Tabaczyńską. Gości, jury i wszystkich uczestników powitała pani Barbara Dziedzic. Ks. Dyrektor Krzysztof Nestoruk w swoim wystąpieniu podkreślił rolę piosenki patriotycznej w historii naszej ojczyzny oraz życzył powodzenia w muzycznych zmaganiach. Występujący zaprezentowali wysoki poziom artystyczny, a pieśni, które wykonali, były wyrazem ich miłości do kraju i aktywnego włączenia się w obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Jury przyznało nagrody w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów klas 4-6 oraz 7-8 szkoły podstawowej i 3 klasy gimnazjum. Wszyscy reprezentanci naszej szkoły zajęli zaszczytne miejsca:

Hanna Kobus ("Historie zagubione") i Hanna Niedbalska ("Dziewczyna z granatem") - III miejsce

Zuzanna Dąbrowska ("Walczyk") i Maciej Klonowski ("Czerwone maki na Monte Cassino") - II miejsce

Gratulujemy!!!

Opracowała: Stefania Tabaczyńska
Galeria>>

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ