Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć, w której znajdziecie Państwo foto relację z uroczystego zakończenia roku szkolnego 2016/2017

Galeria>>

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Kilkoro spośród naszych uczniów ma już za sobą debiut pisarski. W poniedziałek, 12 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie międzyszkolnego konkursu „Twórca rodzi się w Tobie”, który organizował Zespół Szkół nr 10 w Bydgoszczy. Zadanie konkursowe było w tym roku trudniejsze, gdyż wymyślona przez młodych pisarzy historia miała nawiązywać do jednego z utworów Henryka Sienkiewicza. Należało zatem wcześniej zapoznać się z twórczością tego autora i wybrać jedno opowiadanie, nowelę lub powieść. Każdy z uczniów musiał też własnoręcznie wykonać ilustracje. Jury doceniło talenty naszych początkujących pisarzy.
Wśród klas 4 – II m. Paulina Kamyk 4b oraz III m. Kamil Sikora 4c
Wśród klas 6 – I m. Iga Lesiczka 6a
II m. Mateusz Kotlęga 6a
III m. Szymon Starczewski 6a oraz Bartłomiej Gogol 6b
Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnego rozwijania talentu literackiego.

Opracowanie: Agata Kaczmarek i Ewa Łapińska
Galeria>>

Dnia 19 czerwca uczniowie klas czwartych i piątych obejrzeli przedstawienie pt.”Dziwię się światu” przygotowane przez koło teatralne. W scenariuszu zostały wykorzystane wiersze polskich poetów. Ich treść ukazywała świat widziany oczami dzieci. Są one wnikliwymi obserwatorami, ale nie wszystko rozumieją i zadają ciekawe pytania.
Publiczność z uwagą wysłuchała przygotowanej inscenizacji i gromkimi brawami nagrodziła młodych aktorów.
Opracowanie: Agata Kaczmarek i Ewa Łapińska
Galeria>>

Dnia 13 czerwca odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Literackiego pt."Metaforiada 2017", w którym ,uczennica klasy VIc, Zofia Tomaszewska zajęła II miejsce za napisanie wiersza pt."Zazdrość". Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Oto treść nagrodzonego wiersza:


Zazdrość

Ptakom trzepotu skrzydeł zazdroszczę,
bliskości nieba,
niewyczerpującej się wolności.

Kwiatom wspaniałych zapachów,
niesamowitych kolorów,
delikatności, którą w płatkach skrywają.
Tego im zazdroszczę.

Gdy jest mi ciężko,
pragnę zostać kimś innym,
bo niełatwo być człowiekiem.


Opracowała: Ewa Łapińska

Jak co roku w czerwcu odbył się w naszej szkole Konkurs Karaoke. Uczestnicy śpiewali piosenki w języku polskim, angielskim, hiszpańskim oraz francuskim. Najchętniej śpiewanym przebojem okazał się utwór "Przez twe oczy zielone". Jury w składzie: p. Mirella Tomczak, p. Marzanna Kościołek, p. Magdalena Gaweł i p. Barbara Dziedzic przyznało następujące nagrody:

Grand Prix - Natalia Kozioł
I miejsce - Roxana Domagalska i Nadia Orszt
II miejsce - Cezary Nitecki
III miejsce - Julia Topolska i Dominika Jankowska, Jagoda Zawadzka
Nagroda Publiczności - Maja Nadobna, Róża Słowińska, Nikola Andrzejewska
Wyróżnienia: Jagoda Kędra, Nadia Rodriquez, Patrycja Kisiel i Ola Kierzkowska, Zosia Tomaszewska, Marietta Wandzińska, Julia Kujawa, Julia Burek, Julia Szymańska, Julia Abramczyk, Alicja Taflińska, Hania Kobus, Patrycja Poczynek.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok!

Organizatorki: Barbara Dziedzic i Magdalena Gaweł
Galeria>>