Dnia 25 lutego w sobotę uczestniczyliśmy w kolejnym Fordońskim Marszobiegu organizowanym cyklicznie przez pana Andrzeja Urbaniaka - polskiego ultra-maratończyka. Tym razem biegliśmy pod hasłem karnawałowym. Dystans pokonaliśmy z uśmiechem, aczkolwiek nie bez wysiłku. Bieg uwieńczony został medalami, a na zakończenie imprezy czekał na nas gorący posiłek - pyszna zupa grochowa.
Opiekunowie akcji: Anna Ledworowska, Edyta Łapińska i Beata Polańska

Jak co roku w zimowym miesiącu – tym razem był to LUTY w murach naszej szkoły dzieci z klasy 0a i 0 b witały kochane Babcie i czcigodnych Dziadków. W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
Dnia 17 lutego o godz. 9.00 klasy 0 zaprowadziły swoich gości po raz pierwszy na uroczystą Mszę św. z okazji ich święta. Następnie zaproszeni goście zostali powitani przez dzieci i zaproszeni do oglądania występu swoich pociech. Oprócz montażu słowno – muzycznego. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem.
Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje podziękowania za trud włożony w ich wychowanie.
Opracowanie: Edyta Łapińska
Przygotowanie: Anna Ledworowska, Edyta Łapińska
Przygotowanie muzyczne: Mariola Ziółkowska

drzwi otwarte 610

Collegium Salesianum zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi 26 marca w godz. 10-14.
Zapraszamy Rodziców Kandydatów do klas: “O”, “1” i “7” Szkoły Podstawowej i kandydatów do klasy “1” Liceum Ogólnokształcącego.
Drzwi Otwarte dla klas “0” – “3” odbędą się w budynku szkolnym przy ul. Salezjańska 1.
Drzwi Otwarte dla klas “4” i “7” oraz dla klasy “1” Liceum Ogólnokształcącego odbędą się w budynku szkolnym przy ul. Pod Reglami 1.
Drodzy Rodzice, jeśli leży Wam na sercu wychowanie dzieci w duchu wartości katolickich i patriotycznych według systemu Księdza Jana Bosko, to zapraszamy do naszej Szkoły.
Dobry klimat w szkole, szeroka oferta wychowawczo-edukacyjna to walory szkół salezjańskich w Bydgoszczy.

ks. Krzysztof Nestoruk
Dyrektor Collegium Salesianum w Bydgoszczy

Scrapbooking to przede wszystkim metoda ozdabiania stron albumów fotograficznych. Podstawowymi materiałami do ozdabiania są: kolorowy papier, nożyczki do wycinania profilu, ozdobne nity, urządzenia do ich mocowania, klej. Bardziej wyrafinowane ozdabianie wymaga także: pieczątek dekoracyjnych, farbek i pisaków, szablonów, naklejek dziurkaczy z wzorkami. Przygotowanie upominków dla Babci i Dziadka umożliwiła nam zaproszona pani Ania, która na co dzień zajmuje się wykonywaniem przepięknych kartek, kalendarzy i innych wspaniałości techniką scrapbookingu. Pokazała nam wiele potrzebnych materiałów i narzędzi, które wykorzystuje w swojej pracy. Wszyscy byli zachwyceni i z dużym zaangażowaniem wykonali upominki, które później wręczyli swoim dziadkom.
Opracowanie: Edyta Łapińska
Przygotowanie spotkania: Anna Ledworowska, Edyta Łapińska

Z radością informujemy, że uczennica naszej szkoły, Natalka Kozioł wraz ze swoim partnerem Jędrkiem Bartkowskim na Mistrzostwach Polski FTS w tańcach standardowych, które odbyły sie w tym roku w Elblągu, walczyła o mistrzowskie tytuły w kategorii JUNIOR. To tu, 25 i 26 lutego poznaliśmy mistrzów kraju w tańcach standardowych na rok 2017. Zawodników oceniała komisja sędziowska w miedzynarodowym składzie, przy czym 6 sędziów to sędziowie z zagranicy oraz 3 sędziów z Polski.
Natalka z partnerem reprezentuje bydgoski klub Dance Academy i wllasnie przez swoich trenerów zostali nominowani do reprezentowania klubu w swojej kategorii wiekowej. Udało się im przejść przez ćwierćfinał i półfinał, aby w finale ostatecznie zająć 5 miejsce w klasyfikacji generalnej zdobywając przy tym najwyższa klasę A mistrzowską w ich kategorii wiekowej. Jesteśmy dumni z osiągnięć Natalii, wspieramy jej talent, a także życzymy dalszych, wspaniałych sukcesów, tak Natalce, jaki i jej partnerowi Jędrkowi.