24 stycznia klasa 6a bawiła się w Centrum Zabaw i Trampolin Park17. Pan instruktor przeprowadził rozgrzewkę, po której niektórzy odważyli się robić efektowne salta. Godzina szalonej zabawy minęła tak szybko!
Opracowanie: Agata Kaczmarek

19 stycznia nasza szkoła zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, duchów, motylków i innych barwnych postaci z bajek. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci bawiły się wyśmienicie. Rozrywkę uczestnikom balu zapewnili pani Karolina i pan Darek, którzy nikomu nie pozwolili się nudzić. Konkursy prowadzone przez animatorów cieszyły się ogromnym powodzeniem. Pląsy na parkiecie i wspólne zabawy wszystkich wyczerpały, ale już od dziś z wielką niecierpliwością czekamy na następną zabawę karnawałową w naszej szkole.

Opracowała: Karolina Majewska

W czwartek 26 stycznia 2017 r. w murach naszego gimnazjum gościli uczniowie klas VI Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego. Celem było zapoznanie z nowymi przedmiotami, które pojawią się u nich w planie lekcji w klasie siódmej.
Dzień rozpoczęli wspólną modlitwą z gimnazjalistami i licealistami, po której uczestniczyli w sześciu lekcjach, odkrywając tajniki tego, co czeka ich w przyszłym roku szkolnym. Poprzez różnego rodzaju doświadczenia badali prawa fizyki w otaczającym nas świecie, na chemii wykonywali różne eksperymenty, m. in. z sympatycznym atramentem, na biologii sprawdzali, dlaczego mogą chodzić, biegać i skakać, na geografii analizowali właściwości różnych minerałów. Był też akcent językowy – szóstoklasiści poznali podstawowe słówka i zwroty w języku hiszpańskim oraz sprawdzali się z języka angielskiego, rozwiązując quizy wiedzy z zakresu muzyki, czy powieści Tolkiena.
Czas bardzo szybko minął, szóstoklasiści opuszczali nas zadowoleni. Co podobało się najbardziej? Zdania były podzielone. Okazało się, że nowe przedmioty będą przyjemnym czasem odkrywania swoich pasji i zainteresowań.

Opracowanie: Renata Kałamaja

27 stycznia 2017 r. w klasach 4a i 4c na lekcji języka polskiego odbył się konkurs pt. "W krainie baśni". Dzieci rozwiązywały krzyżówkę, na podstawie fragmentów baśni, rozsypanek wyrazowych lub scenek czy rekwizytów rozpoznawały tytuły i bohaterów utworów. Wcielając się w rolę Kopciuszka, musiały wykazać się znajomością zasad pisowni cząstki "nie", segregując wyrazy pisane łącznie i oddzielnie. Emocji nie brakowało. Wielu uczniów przebrało się za ulubioną postać baśniową, a rolę wróżki tym razem pełniła p. Stenia.

Opracowała: Stefania Tabaczyńska

W środę 11 stycznia odbył się szalony bal karnawałowy klas pierwszych. O wystrój sali balowej zadbali Rodzice, którym serdecznie dziękujemy za pomoc. Imprezę swoją obecnością zaszczyciły liczne księżniczki i damy z dalekich krain, postaci z niezliczonych bajek oraz wesołe zwierzątka. Nie zabrakło również superbohaterów, wojowników i policjantów, którzy pomagali strzec porządku. Zabawę poprowadził Pan Animator Michał, z którym tańce i harce były czystą przyjemnością.
Opracowanie: Magdalena Walczak