24 listopada klasa II b była na ciekawej wycieczce w Muzeum Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Na początek udaliśmy się do budynku muzealnego na Wyspie Młyńskiej, gdzie w pracowni plastycznej pod kierunkiem pani instruktor poznaliśmy technikę zdobienia de kupaż. Każde dziecko wykonało własną kompozycję na drewnianej deseczce. Wszystkie dzieci pracowały wytrwale, z zainteresowaniem i cieszyły się z efektów tej pracy. Później przeszliśmy do Muzeum Archeologicznego, w którym dzieci miały bezpośredni kontakt z zabytkami. Pan przewodnik opowiedział nam o wielu ciekawostkach na temat zwyczajów, wierzeń czy metod zdobywania pożywienia pierwotnych ludzi. Wśród zabytków podziwialiśmy również narzędzia, biżuterię oraz naczynia z bardzo odległych czasów. Wielką atrakcją było dotykanie, przymierzanie, czy poruszanie eksponatami, co nie często zdarza się w muzeum tego typu. Był też czas na swobodną zabawę i samodzielne zapoznanie się z dodatkowymi informacjami na specjalnych ekranach multimedialnych. Na zakończenie wycieczki dzieci miały okazję skorzystać z nowoczesnego, ciekawego placu zabaw na Wyspie Młyńskiej.
To była ciekawa lekcja min. historii, plastyki i WF – u, za którą dziękujemy Państwu Magdalenie i Michałowi Damerau.
Opracowała: Małgorzata Mitura

Uczniowie obu klas zero kilka dni temu udali się z wizytą do pobliskiego Przedszkola Borowiki, gdzie odbyło się spotkanie integrujące dzieci z obu placówek. Podczas wizyty dwie najstarsze grupy przedszkolaków zaprezentowały nam swoje umiejętności aktorskie w przedstawieniach pt. „Kopciuszek” oraz „Jaś i Małgosia”. Po przedstawieniu i smakowitym poczęstunku był czas na lepsze poznanie się dzieci poprzez wspólne zabawy i rozmowy. Mieliśmy także okazję obejrzeć sale i różne pomieszczenia przedszkolne.
Wizyta ta była kolejnym spotkaniem dzieci z obu placówek w ramach nawiązanej rok temu współpracy.
Serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas.
Wychowawczynie klas zero: Edyta Łapińska i Anna Ledworowska

Jak co roku w nasze szkole obchodzimy imieniny św. Cecylii. 23 listopada uczniowie klas 4-6 uczcili patronkę muzyków, chórzystów i zespołów śpiewem oraz grą na instrumencie. Wystąpili soliści, duety, tercety oraz zespół Sal-Canto. Wykonania uczestników wpłynęły na żywiołową reakcję publiczności, która wspólnie śpiewała znane przeboje.
Oto program tegorocznej Cecyliady:
1. Występ zespołu Sal- Canto: „Jesteś Bosko”, „Niby nic”
2. Prezentacja multimedialna o św. Cecylii
3. Patrycja Kisiel i Ola Kierzkowska – piosenka „Naucz mnie” Sarsa
4. Agata Wcisła: keyboard „Gdzieś ty bywał”
5. Zuzia Dąbrowska i Patrycja Poczynek: piosenka „Ramon Perez”
6. Julia Burek: piosenka w j.hiszpańskim
7. Julia Szymańska i Jan Grzybowski: piosenka „Alleluja”
8. Łucja Wilczak: keyboard „Różowa pantera”
9. Zosia Tomaszewska, Magda Echaust i Maja Burek : piosenka „Powietrze”
10.Roxana Domagalska i Tymon Bojanowski: piosenka „Some one like you”
11. Wiktoria Lament i Natalia Czerniak: piosenka „Tamta dziewczyna”
12. Martyna Nieruszewicz: keyboard „Nie płacz dziewczę”
13. Hanna Kobus – piosenka „Barbarossa”
14. Nadia Orszt: piosenka „Water”
15. Anna Berleć i Amelia Daroszewska: piosenka w j.angielskim
16. Jan Waniorek: keyboard „Melodia angielska”
17. Róża Słowińska, Maja Nadobna i Nikola Andrzejewska: piosenka „Let me love you”
18. Zuzia Cegłowska, Luiza Wesolowska i Mateusz Lorenc: piosenka „Księżniczka”
19. Michelle Miałkowska, Alicja Świechowicz i Marietta Wandzińska: piosenka „Ty i ja”
20. Paulina Kamyk i Kamila Gierszewska: piosenka w j.angielskim
21. Wojciech Jędrzejczyk: piosenka w j.angielskim
22. Roxana Domagalska: piosenka w j.angielskim
Kolejna Cecyliada za rok!

Opracowały: Barbara Dziedzic i Magdalena Gaweł

W listopadzie odbył się finał ogólnopolskiej akcji Śniadanie Daje Moc, w którym wzięły udział klasa 0a, 1a oraz 1b SPTS. Po omówieniu i stworzeniu plakatów dotyczących 12 zasad zdrowego odżywiania przeszliśmy do do pracy nad najważniejszym posiłkiem dnia. Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali zdrowe i pyszne śniadanie. Nie obyło się bez kolorowych kanapek, sałatki jarzynowej, owocowych koreczków oraz owocowych koktajli. Dzięki wspólnemu śniadaniu każdy miał energię i siłę, aby stawić czoła szkolnym obowiązkom w dalszej części dnia.
Opracowanie: Magdalena Walczak

Dnia 18 listopada został rozstrzygnięty konkurs literacki pt."Oczarowani Bydgoszczą", którego organizatorem była Fundacja "Wiatrak". Konkurs polegał na stworzeniu nowej legendy związanej z miejscem,wydarzeniem bądź innym elementem dotyczącym lub znajdującym się w Bydgoszczy. Uczestnikami mogły być osoby w sześciu grupach wiekowych.
Spośród 54 prac, przysłanych w kategorii klas IV - VI, jury nagrodziło legendę o ulicy Zbójnickiej, napisaną przez ucznia naszej szkoły Wojciecha Jędrzejczyka z klasy Vb, który otrzymał wyróżnienie.
Wojtkowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Opracowanie: Ewa Łapińska