W dniu 25 października br. grupa sympatyków czytelnictwa z klas drugich i trzecich, wraz z bibliotekarką - panią Teresą Stachniczek, udała się z wizytą do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w naszym mieście.
Uczniowie mileli okazję poznać wyposażenie i zasady funkcjonowania tejże biblioteki. Zwiedzili dział informacji, wypożyczalnię i czytelnię. Największe zdziwienie wzbudziła winda, którą książki "podróżowały" z magazynu do wypożyczalni. Wszyscy zdumieni byli liczbą zgromadzonych tu książek - wędrówka pomiędzy regałami okazała się prawdziwą drogą w labiryncie! Na zakończenie każdy z uczniów otrzymał do rozwiązania krzyżówkę, oczywiście związaną tematycznie z biblioteką i książkami. W prezencie, na pamiątkę wizyty, wszyscy dostali kolorowe zakładki do książek.
Mamy nadzieję skorzystać z zaproszenia pań bibliotekarek na kolejne ciekawe zajęcia i jeszcze nie raz odwiedzić Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką.

Opracowanie: Teresa Stachniczek