Dzień 21 października 2016 pozostanie na długo w pamięci Naszych Pierwszoklasistów. Tego dnia, bowiem, odbyło się uroczyste Pasowanie na Ucznia Klasy Pierwszej Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego.
Dzień rozpoczęliśmy Mszą, w animację której, oprócz samych dzieci, włączyli się również rodzice. Następnie, w asyście Dyrekcji szkoły, rodziców oraz wychowawców, udaliśmy się na program artystyczny w wykonaniu samych uczniów, który zwieńczony został pasowaniem na ucznia dokonanego przez samego Księdza Dyrektora Krzysztofa Nestoruka. Pani Dyrektor Brygida Tuszyńska złożyła na ręce uczniów legitymacje oraz pamiątkowe dyplomy.
Po części oficjalnej wszyscy zaproszeni zostali na słodki poczęstunek. Niespodzianką przygotowaną przez rodziców uczniów były pyszne torty ze zdjęciami klas 1a oraz 1b.
Serdeczne podziękowania składamy Pani Marioli Ziółkowskiej, jak również jej podopiecznym ze szkolnego chóru oraz zespołu „Fantazja”, którzy zadbali o oprawę muzyczną całej uroczystości.
Dziękujemy także Dyrekcji, uczniom i rodzicom za stworzenie wspaniałej atmosfery i uczynienie tego dnia tak wyjątkowym!

Opracowanie:
Magdalena Walczak