W tym roku szkolnym w klasie zero odbyły się już drugie warsztaty kulinarne, na których dzieci uczyły się przygotowywania potraw ze zdrowych produktów.
Na pierwszych warsztatach, które odbyły się w ramach szkolnej akcji organizowanej pod hasłem “Dobre praktyki, to dobre nawyki” dzieci w kilkuosobowych zespołach z zapałem wykonywały sałatkę owocową. Na kolejnych warsztatach czekało już na nich trudniejsze zadanie. Posługując się specjalnie na tę okazję przygotowanym obrazkowym przepisem, musiały przygotować aż dwie potrawy - babeczki orkiszowe oraz kokosanki jaglane. Wszystkie dania wykonywane były z ekologicznych produktów, gdyż głównym celem warsztatów było wzbogacenie wiedzy dzieci na temat zdrowej diety oraz potrzeby prawidłowego odżywiania się.
Aby podołać tak trudnemu zadaniu zaprosiliśmy na warsztaty trzyosobową grupę ekspertów w dziedzinie gotowania, czyli mamy trójki dzieci z zerówki, które są pasjonatkami zdrowego odżywiania i posiadają ogromną wiedzę w tej dziedzinie. Dzieci pod ich czujnym okiem, w kilkuosobowych zespołach wykonywały wylosowane dania, poznając jednocześnie smak i zapach użytych produktów. Przy okazji warsztatów uczniowie doskonalili swoje umiejętności matematyczne poprzez odmierzanie odpowiedniej ilości składników, uczyli się odczytywania przepisów zapisanych w formie symboli oraz współpracy z innymi dziećmi z zespołu.
Jednym z punktów programu warsztatów była degustacja nieznanych dzieciom zdrowych przekąsek, które jak się okazało - także doskonale smakowały.

Warsztaty zakończyły się wspólnym posiłkiem, podczas którego z wielką radością pałaszowaliśmy przygotowane przez dzieci babeczki orkiszowe oraz kokosanki jaglane. Maluchy otrzymały pamiątkowe dyplomy i otrzymały tytuł „Znawcy zdrowej żywności”.

Opracowała: Anna Ledworowska - wychowawczyni klasy zero

Galeria>>