Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom klas 4-6 za udział w Europejskim Tygodniu Kodowania, który w naszej szkole odbywał się w dniach od 17 do 23 października. W tym czasie uczylismy się kodować, tj. programować za pomocą wielu dostępnych źródeł i programów. Każda lekcja zajęć komputerowych odbywała się w klimacie programowania. Z kilku ciekawych propozycji, jak wykorzystanie programu SCRATCH, programowanie z materiałami z GODZINY KODOWANIA, największą popularność zdobyło kodowanie w www.playcodemonkey.com. Szescioro uczniów naszej szkoły ukończyło poziom podstawowy w szkolnej grupie, która powstała na potrzeby Europejskiego Tygodnia Kodowania.
W tym roku, z racji zbliżających się obchodów 25-lecia istnienia naszej szkoły, tematem przewodnim w naszej szkole była znajomość jej historii oraz związanych z nią znakami, np. Logo szkoły.
Oprócz wiedzy atrakcją był POMARAŃCZOWY DZIEŃ, jakim była środa 19 października. Konkurs na najbardziej pomarańczową klasę zwyciężyła klasa 4c, miejsce drugie zdobyła klasa 5b, a na miejscu trzecim spotkały się dwie klasy: 4b i 5a. W tym pomarańczowym dniu bardzo licznie udział więli nauczyciele, którym było niezwykle do twarzy w pomarańczowych strojach.
W zorganizowanych na okoloczność Europejskiego Tygodnia Kodowania najliczniej udział wzięli uczniowie klas 4 i 6 oraz jedna osoba z klasy 5.
W konkursie graficznym na imię dla Kotka Scratcha I m. otrzymała Ania Pituła z klasy 4a, II m. Patrycja Kisiel z 4a i Kamil Sikora z 4c. Oficjalnie kotek Scrtach otrzymał imię felek, zaproponowane w pracy Kamila Sikory.
W konkursie na program gry - labiryntu w Scrtach Grand Prix otrzymał Franciszek Wolski z klasy 5b. Jego praca najbardziej oddawała charakter założeń zawartych w regulaminie konkursu oraz w najciekawszy sposób zachęcała do poznawania historii naszej szkoły oraz użytkowania Scratch. Pozostałe prace były również na wysokim poziomie. Stąd wyniki są następujące:
I m. otrzymali: Przemek Moskal, Kacper Skaza,
II m. zdobył Bartek Gogol,
III m. przypadło w udziale Maciejowi Glugli i Tymkowi Bojanowskiemu.

Radością napawa fakt, że uczniowie naszej szkoły tak dojrzale podeszli do tematu, jakim jest programowanie. To pierwsza tak duża akcja związana z kodowaniem w naszej szkole. Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy dzielnie pracowali programując i tym, którzy polubili kolor pomarańczowy. Dziękuję Rodzicom za przygotowanie dzieci do pomarańczowego dnia, a moim wspaniałym uczniom za entuzjazm i postępy w kodowaniu. Następny Europejski Tydzień Kodowania już za rok, a w grudniu kolejna edycja GODZINY KODOWANIA. Serdecznie zapraszam do udziału.
Organizator: Magda Gaweł
Galeria>>