W bieżącym roku szkolnym w październiku w klasach 0–3 obchodziliśmy tydzień profilaktyki zdrowia pod hasłem: DOBRE PRAKTYKI TO ZDROWE NAWYKI. Uczestniczyliśmy w spotkaniu z p. Dietetyk, która wyjaśniła nam jak zdrowo się odżywiać. Przygotowywaliśmy zdrowe śniadania.
Mogliśmy spotkać się ze znanymi sportowcami: p. Andrzejem Urbaniakiem ultramaratończykiem z Bydgoszczy, aktualnym reprezentantem Polski oraz z p. Andrzejem Szajną gimnastykiem, olimpijczykiem, mistrzem Europy, wielokrotnym mistrzem Polski, zawodnikiem Zawiszy Bydgoszcz. Panowie ciekawie opowiadali o swoich dyscyplinach sportowych i zachęcali nas do uprawiania sportu na co dzień.
Nasze świetlice przygotowały kiermasz ze zdrową żywnością. Zgromadzone środki pieniężne z kiermaszu przekazane zostaną na wyposażenie sali wypoczynku dla dzieci chorych na białaczkę do nowo powstającej poradni transplantacji szpiku w klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego im. Dr Jurasza w Bydgoszczy.
Wszystkim nauczycielom, rodzicom i uczniom którzy zaangażowali się w ubogacenie naszych dni profilaktyki zdrowia serdecznie dziękujemy.

Opracowanie: Edyta Łapińska, Beata Polańska, Janina Dalewska
Galeria>>