Informujemy, że dn. 3 października o godz. 18.00 w bunku Collegium Salesianum odbedzie się zebranie Rady Rodziców.
rada rodziacow

29 września uczniowie Szkoły Podstawowej przygotowali kiermasz zdrowej żywności. Kiermasz poprzedzony był spotkaniem z panią dietetyk, która w bardzo interesujący sposób przedstawiła dzieciom zasady zdrowego odżywiania. W kiermaszu uczestniczyły wszystkie klasy 4-6 oraz nauczyciele. Na stołach królowały zdrowe i kolorowe produkty przygotowane przez samych uczniów. Przechodząc pomiędzy stanowiskami można było podziwiać zwierzątka wykonane z warzyw i owoców, świeżo wyciskanie soki, kolorowe odżywcze kanapki, cudnie udekorowane galaretki, swojskie powidła oraz wiele innych ciekawych potraw na widok których ciekła przysłowiowa ślinka. Zebrane fundusze przekażemy na wyposażenie nowo powstającej poradni transplantologii szpiku w Klinice Pediatrii, Hematologii, Onkologii w Szpitalu Uniwersyteckim im. Jurasza w Bydgoszczy.

Opracowanie: Iwona Piotrowska i Mirella Tomczak

Nasza aktywna działalność została dostrzeżona i przedstawiona w lokalnych gazetach: Expresie Bydgoskim i Gazecie Pomorskiej.
rsz nie dlazwolnienzwf gazeta2016

rsz pokolenie mlodych czar2kolek

rsz rsz czar2kolek expresbydgoski2016

rsz sport to zdrowie gazeta2016

23 września odbyła się wycieczka klas piątych do Gniezna. Miasto to jest pierwszą stolicą Polski, pierwszą metropolią kościelną, miastem Świętego Wojciecha oraz siedzibą archidiecezji. Pierwszym naszym przystankiem była Katedra Gnieźnieńska-miejsce koronacji królów polskich. Następnie przemieściliśmy się do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego w Dziekanowicach, gdzie mogliśmy przenieść się w czasie i zobaczyć jak dawniej żyli mieszkańcy typowej wielkopolskiej wsi. Później udaliśmy się na obiad, a tuż po do Muzeum Powstania Państwa Polskiego. Do Bydgoszczy wróciliśmy zadowoleni z kolejnej udanej wycieczki klasowej.
Opracowanie: Iwona Piotrowska

Ponad 800 młodych kolarzy i kolarek, z 30 bydgoskich szkół podstawowych wzięło udział w w kolejnej edycji Czaru 2 Kołek. W Wielkim Finale wystartowało 8 naszych uczniów.
Miło poinformować że najlepszą cyklistką w roczniku 2007 została Aleksandra Koralewska z klasy IV A. Miejsca III zajęły Nadia Wosik z kl. III A i Roxana Domagalska z VI B. Czwarte miejsca zajęli Mateusz Lorenc z IV B i Konrad Kulski z VI B.
Wielkiego pecha miały Alicja Kwaczonek z kl. II A, której na starcie spadł łańcuch i Maja Nadobna z kl. V A, której rywalka wjechała w koło i uszkodziła stopkę. W ogólnej klasyfikacji szkół, SPTS Bydgoszcz zajęła IV miejsce.
Zespołem podczas kolarskich zmagań opiekowali się i fachowych rad udzielali: p. Emilia Świątkowska i p. Marek Sikorski.
Opracowanie: Marek Sikorski