Z powodu inflacji oraz podjętych przygotowań do organizacji jubileuszu 25-lecia szkół salezjańskich w Bydgoszczy, informujemy, że z dniem 1 września 2016 roku, kwota czesnego we wszystkich szkołach będzie podwyższona o 10 zł.

Prosimy Państwa o wyrozumiałość w powyższej kwestii.

ks. Krzysztof Nestoruk
Dyrektor Collegium Salesianum w Bydgoszczy

Dzięki inspiracji ks. Henryka Kaszyckiego klasa II b realizowała w roku szkolnym 2015/2016 projekt kulinarny. Jego efektem było wydanie książki kucharskiej pt. „Gotuj z babcią. Przepisy dla wnuka i wnuczki”.
Zgromadzone w ten sposób przepisy i zdjęcia są pamiątką wspólnie spędzonego czasu z dziadkami, a niniejsza książka pamiątką na długie lata.
Opracowanie: Iwona Fotin i Waldemar Zajączkowski

Dziękuję Panu Jezusowi, że zechciał sześć lat temu, już drugi raz, wolą Przełożonych, postawić mnie we wspólnocie Collegium Salesianum w Bydgoszczy. Uczynił to w tym konkretnym czasie i właśnie pośród Was. Wyrażam Jemu wielką wdzięczność za Was, Drodzy Przyjaciele.

Dziękuję Księdzu Dyrektorowi Henrykowi Kaszyckiemu za jego przełożeństwo bardzo duszpasterskie, kapłańskie, braterskie i wyrozumiałe. Za umiłowanie sztuki, piękna, którym się z nami dzielił. Z pięknem idzie w parze dobro. Życzę Mu Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych w dalszej pracy salezjańskiej, którą podejmie u stóp Jej tronu.

Dziękuję Wspólnocie Salezjańskiej pw. Świętego Jana Bosko, w której miałem swój dobry dom. Podziękowanie rozszerzam także wobec bratniej Wspólnoty Świętego Marka. Wszystkim Współbraciom Salezjanom, którzy w tym czasie mi towarzyszyli – za ich braterstwo, współpracę, świadectwo wiary i przeżywania powołania salezjańskiego – dziękuję.

Dziękuję, na ręce Pani Dyrektor Brygidy Tuszyńskiej, wszystkim Pracownikom Collegium Salesianum – wszystkich trzech szkół. Za ich często trudną służbę. Za to, że z całym swoim zapałem, doświadczeniem, miłością, wrażliwością, starali się wychodzić naprzeciw woli Bożej i naszym oczekiwaniom, z otwartością podejmując liczne zadania. Dziękuję za wszelkie wsparcie jakiego nie raz z ich strony doznawałem.

Wszystkim Przyjaciołom i Dobrodziejom dzieła salezjańskiego w Bydgoszczy dziękuję za ich dobroć. Życzę, aby Pan Bóg w swojej miłości wynagradzał ją stokrotnie.

Szczególnie serdeczne podziękowanie kieruję do kochanych Dzieci i Młodzieży oraz ich Rodziców. Za otwarte serca, za zapał do nauki, za zaufanie, jakim się przez te lata cieszyłem. Za Waszą życzliwość, z którą się codziennie spotykałem. Za wszystkie wspólne chwile, które dawały piękne poczucie wspólnoty, pragnienia dobra i wzajemnego ubogacania się darami, jakie otrzymaliśmy od Pana Boga. Niech dobro wzrasta w nas na chwałę Panu Bogu, ku pożytkowi Kościoła i ku chwale Ojczyzny i pozwoli kiedyś cieszyć się niebem.

Nowemu Księdzu Dyrektorowi Krzysztofowi Nestorukowi oraz Księdzu dr. Jackowi Brakowskiemu, którzy rozpoczynają pracę w Collegium Salesianum życzę światła Ducha Świętego i obfitości Bożych łask w spełnianiu tej posługi.

Wszystkim życzę pięknych, udanych wakacji a także wiele dobra, radości z pełnionych obowiązków oraz wielu sukcesów w kolejnym roku szkolnym. Mam nadzieję, że wiele razy się spotkamy.

Zachowuję Was, Drodzy, w serdecznej pamięci powierzając Panu Bogu w modlitwie i serca błogosławę: w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

Bóg zapłać,
ks. Adam Piotrowski

Troje z naszych uczniów otrzymało nagrody w Międzyszkolnym Konkursie Literackim pt. „Twórca rodzi się w Tobie”. Napisali oni własne książki w formie pamiętnika. Tematem tegorocznej edycji konkursu była Bydgoszcz, a zwłaszcza miejsca historyczne, których dziś już nie ma. Każda książeczka musiała posiadać ilustracje, więc zadanie nie było łatwe.
I miejsce zajęła Iga Lesiczka z 5a
II m. zajął Szymon Starczewski z 5a
III m. zajął Franciszek Wolski z 4b
GRATULUJEMY!
Opracowanie: Agata Kaczmarek

W dniu 16 czerwca 2016 r. wszyscy uczniowie, nauczyciele wraz z dyrekcją, pracownicy Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego klas 0-3 oraz zaproszeni goście zgromadzili się na nowo wybudowanym boisku wielofunkcyjnym, aby uczestniczyć w ceremonii otwarcia i poświęcenia.
Na początku spotkania Ks. dyrektor Henryk Kaszycki powitał obecnych i serdecznie podziękował wszystkim osobom, dzięki którym powstało nowe boisko dla dzieci naszej szkoły.
Ceremonii poświęcenia boiska przewodniczył ks. Tadeusz Itrych proboszcz Parafii Św. Marka.
Po uroczystym otwarciu nowego obiektu sportowego rozpoczęła się część artystyczna, którą przygotowała p. Małgorzata Szymczak wraz ze swoimi "Iskierkami". Zespół taneczny trzykrotnie występował przed publicznością, zachęcając wszystkich obecnych do udziału w tańcach i dobrej zabawie.
Część sportową uświetnił nam mecz nauczyciele kontra uczniowie. Po wspaniałej rywalizacji uczniowie zasłużenie wygrali 4:1.
Dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami bardzo serdecznie dziękują wszystkim osobom, które miały wkład w powstanie nowego boiska dla uczniów.
Tego dnia wszystkim nam towarzyszyło zdanie, które wypowiedział nasz patron Św. Jan Bosko:
"boisko martwe - diabeł żywy, boisko żywe - diabeł martwy "

Opracowanie: Wojciech Mizikowski