Dnia 17 maja 2016r. wczesnym rankiem klasy 4a i 4b wyruszyły na wycieczkę klasową do Malborka. Po przybyciu na miejsce uczniowie wraz z wychowawcami i opiekunami zwiedzili Zamek Krzyżacki, podziwiali eksponaty i poznali bardzo bogatą historię tego niezwykłego zamku. Następnie uczestnicy wycieczki znaleźli się w Gniewie, gdzie popołudniu odbyła się bardzo interesująca żywa lekcja historii, podczas której można było m.in. założyć zbroję czy wziąć do ręki tarczę. Po odpoczynku przy ognisku z kiełbaskami uczniowie udali się na wieczorne, pełne emocji spotkanie z duchami na zamku, a potem chodzili krętymi, wąskimi i ciemnymi korytarzami zamkowymi, trzymając w rękach jedynie lampiony. Kolejnego dnia po śniadaniu uczniowie wzięli udział w wędrówce po warsztatach dawnych rzemieślników, gdzie mogli samodzielnie wydrukować tekst przy użyciu dawnej maszyny do drukowania oraz wybić monetę. Był też czas na strzelanie z łuku. Po obiedzie w karczmie zamkowej nastąpił powrót do Bydgoszczy.  Wszyscy przywieźli ze sobą mnóstwo pamiątek oraz wiele niezapomnianych przeżyć.
Opracowanie: Adam Wojciechowski

Kolejny już raz dzieci z koła plastycznego uczestniczyły w konkursie o zasięgu ogólnopolskim "Jan Paweł II na zawsze z nami". Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem "Jan Paweł II - patron rodziny".
Wsród laureatów znalazło się ośmioro naszych uczniów: Antosia Szumiło klasa "0", Adaś Nieruszewicz klasa I, Zosia Piórkowska klasa I, Hubert Magnuszewski Klasa "o", Agatka Łosińska klasa I, Tomek Grelewicz klasa "0", Hania Wołowicz klasa "0" i Alicja Kwaczonek klasa I.
Gratulujemy!
Opracowanie: Maria Michałek - opiekun kółka plastycznego

Informujemy, że spotkanie integracyjne dla przyszłorocznych klas "0" i I odbędzie się 18 czerwca tj. w sobotę w godz. 10 - 12.00 w budynku SPTS przy ul. Salezjańskiej 1.

Serdecznie zapraszam

Wicedyrektor - Brygida Tuszyńska

Jednym z priorytetów naszej szkoły jest osiąganie przez naszych uczniów wysokiego poziomu wiedzy. Miernikiem spełniania tych celów jest skuteczne nauczanie. Potwierdza to m. in. osiągnięcia II miejsca w województwie kujawsko-pomorskim z Próbnego Sprawdzianu Szóstoklasisty z "Operonem".
Gratulacje dla naszych uczniów i nauczycieli.
Brygida Tuszyńska

skutecznaszkola2016     skutecznaszkola1 2016

To już drugi rodzinny spływ kajakowy, w którym brały udział wszystkie dzieci z klasy zero wraz z całymi rodzinami.
Tradycyjnie spotkaliśmy się w malowniczym Tleniu w Borach Tucholskich, aby na kajakach wspólnie spędzić niedzielne popołudnie nad piękną Wdą. Tym razem liczba chętnych przekroczyła możliwości logistyczne organizatora, który do przewiezienia wszystkich uczestników do Starej Rzeki, gdzie rozpoczynał się spływ, musiał wynająć dodatkowy autobus. Malowniczą, 12 kilometrową trasą popłynęło prawie 80 osób na ponad 30 kajakach. Nic dziwnego, gdyż prawie wszystkie rodziny przybyły w komplecie.
Dla niektórych uczestników było to pierwsze spotkanie z kajakarstwem, ale już po kilku chwilach wiosłowania doskonale radzili sobie na wodzie. Wiosłowali nie tylko rodzice i starsze rodzeństwo. Maluchy także chętnie łapały za wiosła, starając się z całych sił dorównać pozostałym uczestnikom spływu. Gdy młodzi kajakarze nabrali pewności i pewnej wprawy w wiosłowaniu, zaczęli nawet ze sobą rywalizować. Młodsze rodzeństwo pod wpływem słońca, pięknej przyrody i miłego kołysania, ucięło sobie niczym nie zmąconą drzemkę.
Pogoda na naszą wyprawę była wprost wymarzona. Soczysta zieleń, czysta woda Wdy, malownicze widoki i brak komarów … uff. Kilka godzin spędzonych na powietrzu sprawiło, że wszyscy zrobili się głodni. Dlatego też ognisko z pieczonymi kiełbaskami i pysznym ciastem upieczonym przez rodziców było miłym i oczekiwanym zakończeniem spływu.
Zapewne nie było łatwo zapracowanym rodzicom wygospodarować kilka godzin na weekendową rekreację, jednak na koniec spotkania wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że było warto podjąć takie wyzwanie i na pewno nieraz popłyną kajakami. I to już niedługo!
Opracowanie: Wychowawczyni klasy zero Anna Ledworowska