Tegoroczny Dzień Ziemi w naszej szkole był obchodzony inaczej niż zwykle. Tym razem zorganizowany został "Kiermasz Zdrowej Żywności". Uczniowie kl. IV-VI już od poniedziałku poznawali zagadnienia związane ze zdrowym odżywianiem. Na lekcjach plastyki i przyrody przygotowane zostały niezwykle ciekawe plakaty przedstawiające zasady zdrowego żywienia.
W piątek uczniowie każdej z klas mieli możliwość zaprezentowania swoich talentów kulinarnych. Na holu szkolnym pojawiły się przepiękne i kolorowe stoiska, a tam same smakołyki... Mieliśmy okazję spróbować samodzielnie pieczonego chleba, pizzy z mąki żytniej, pasty w awokado czy pasztetu z pestek dyni. Kolorowe i smakowicie wyglądające szaszłyki owocowe i warzywne cieszyły się ogromnym powodzeniem, a pragnienie gasiły wyciskane na miejscu soki z cytrusów. Uczniowie przygotowali również pyszne słodkie przekąski, m.in. tęczowe galaretki, ciasto marchewkowe lub z dodatkiem szpinaku, ciasteczka owsiane czy zdrowe chipsy jabłkowe.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wydarzenia i liczymy na wsparcie i wspólną zabawę w przyszłym roku!


Opracowanie: Mirella Tomczak i Magdalena Siewert-Nowak
Galeria>>