W dniach 11 – 17 marca 2016 r. Odbyły się kolejne „Dni obserwacji przyrodniczych” w klasach „0” – 3. Tematem był człowiek. W te dni w sali 21. Można było oglądać niecodzienną wystawę. Były modele: szkieletu ludzkiego, oka, ucha, skóry, mózgu. Można je było oglądać, rozkładać, składać. Dookoła wisiały plakaty pokazujące człowieka od niewidocznej strony (układ krwionośny, nerwowy …). Fachowo i ciekawie o tajemnicach człowieka opowiadała Ania Handke – była uczennica naszej szkoły, a teraz studentka medycyny. Udzielała odpowiedzi na uczniowskie pytania. Zagadnień dotyczących człowieka i jego zdrowia było wiele. Chętni uczniowie mogli skorzystać z bogatych zestawów zadań dodatkowych w postaci kart pracy, kolorowanek, rebusów, kalamburów itp. Frekwencja dopisała, gdyż tę wystawę odwiedzały całe klasy i grupy uczniów nie należących do kółka ekologicznego. Może dociekliwi będą drążyć zasygnalizowane tematy, a to obudzi w nich chęć zostania lekarzem, dietetykiem, naukowcem?
Opracowanie: Janina Dalewska – opiekun koła